אחמד טיבי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עודה נגד נתניהו: פסיכופת מסוכן ללא גבולות

חברו לסיעה, אחמד טיבי בשתרבות: "אם הייתה קמה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ, אני צופה שאחד מאיתנו היה נרצח". חבר הכנסת מהרשימה המשותפת הוסיף כי הוא מקבל בכל יום איומים, חלקם ברצח. כמה מפגינים מחו על השתתפותו של טיבי באירוע שבת תרבות ברמת השרון. הליכוד: טיבי מהלל השהידים, ממשיך בהפצת עלילות דם נגד רה"מ והמדינה
יערה שפירא
30 בנובמבר 2019
12:33
עודכן ב 19:04

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה תקף היום (שבת) בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר כי השנאה והאלימות שהוא מפיץ מתפשטות כאש בשדה קוצים. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב עודה: "ראש הממשלה היוצא הוא פסיכופת מסוכן ללא גבולות. עבריין עם הגב לקיר. למישהו יש ספק שהוא יכחיש את המניע הפוליטי של הרצח הבא?".

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת אחמד טיבי אמר היום באירוע שבת תרבות ברמת השרון כי "אם הייתה קמה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ, אני צופה שאחד מאיתנו היה נרצח". טיבי הוסיף כי בכל יום הוא מקבל בין עשרה ל-15 איומים, חלקם ברצח. מחוץ לאולם אשכול פייס בעיר, התקיימה מחאה נגד הגעתו של טיבי לאירוע. רחל שביט, אחת מהמארגנות אמרה: "הוא בחיים לא גינה פיגוע נגד יהודים". 


מהליכוד נמסר בתגובה לדברי טיבי: "מהלל השהידים, שהיה יועצו הקרוב של הארכי-טרוריסט יאסר עראפת, שדמם של אינספור ישראלים על ידיו, ממשיך בהפצת עלילות דם נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ונגד מדינת ישראל כולה".

אירוע שבת תרבות היה אמור להתקיים בבית יד לבנים בעיר והועבר בעקבות מחאה של המשפחות השכולות. טיבי הגיב לטענות המפגינים במהלך האירוע: "טבעי שיש חילוקי דעות. לא טבעי שמישהו מנסה לתת לי מכה עם המקל של הדגל. אני מתנגד בתקיפות לפגיעה באזרחים, לכן כשהיה גל פיגועים באוטובוסים הוקעתי אותם, וזו עמדה שאני משמיע לא בגללכם, אלא בגללי". 

טיבי הוסיף כי זה היה לא אחראי מצד הרשימה המשותפת לא לבדוק את האופציה של להיות גוש חוסם לממשלת הימין ונתניהו: "לקחנו בחשבון שאולי ישתמשו בנו. תע"ל תומכים בעקרון של גוש חוסם".  

חה"כ אבידר: "מירי רגב לא מציאותית" 

חבר הכנסת מישראל ביתנו אלי אבידר, שהשתתף בשבת תרבות גם כן, התייחס להפגנה: "מילא הם היו מפגינים ביד לבנים, אבל הם באו להפגין פה. אני מקווה מאוד שתקבלו אותו בברכה. תמיד תזכרו, כרגע הוא אורח שלכם. אני מקווה שכשאני אגיע לאום אל פחם ויקבלו אותי באותה הצורה, הוא יגיד את אותו הדבר". 

בהמשך, אבידר עקץ את שרת התרבות בדבריו: "מירי רגב לא מציאותית, היא חושבת שהיא יכולה לעמוד בראש הליכוד? בהצלחה, זה יעזור לכל המפלגות". על יו"ר כחול לבן הוסיף כי "לבני גנץ יש מילה, הוא נאיבי אבל יש בזה גם יתרונות. אני לא חושב שהוא ישבור לכיוון החרדים בצורה גסה ויכריח אותנו ללכת לצד הנגדי". 

"אנחנו רוצים ממשלת אחדות ואחדות לממשלה, כי ממשלה בלי אחדות לא תחזיק מעמד וזה יהפוך להיות סחטנות מצד החרדים", אמר חבר הכנסת מישראל ביתנו. "אם ראש הממשלה לא ילך לממשלת אחדות ויגרור שוב לבחירות, הציבור לא רק יעניש אותו הוא יתעייף ממנו".

חה"כ זמיר: "אי אפשר להאמין לנתניהו"

חבר הכנסת אסף זמיר מכחול לבן, התייחס לקרע במגעים מול הליכוד, בשבת-תרבות בפתח תקווה: "אם היה מדובר בכל אדם אחר מלבד נתניהו, היה ראוי לשקול את המתווה שבו הוא מכהן שלושה חודשים כראש ממשלה. אם הייתה דרך להבטיח את קיום ההחלפה הייתי תומך בזה, אבל אי אפשר להאמין לו. לכן גנץ חייב לכהן בשנתיים הראשונות". זמיר המשיך ותקף את ראש הממשלה: "עוד לא נתנו לי טיעון ענייני אחד למה נתניהו במצבו המשפטי, ועם פחות מנדטים מאיתנו, צריך לקבל כמה חודשים ראשונים כראש ממשלה".