הצבעה בקלפי
צילום: רויטרס

פרסום ראשון: ועדת הבחירות אישרה להקדים את הבחירות הבאות ל-25.2

מנכ"לית הוועדה אורלי עדס הודיעה כי אפשר להיערך לבחירות נוספות כבר ב-25 בפברואר. יו"ר הוועדה המסדרת ניסנקורן הודיע שהדבר יקודם אם תהיה לו הסכמה רחבה – ובכל מקרה הוא יזדקק לאישור של לפחות 61 ח"כים
מיכאל שמש
02 בדצמבר 2019
20:43

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, הודיעה היום (שני) לראשי הסיעות בכנסת שהוועדה תוכל להיערך לקיום הבחירות כבר ב-25 בפברואר. מדובר בהקדמה של שלושה שבועות מהתאריך הצפוי. ההודעה התקבלה בעקבות פנייה של כחול לבן בנושא.

יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ אבי ניסנקורן, אמר שמהלך כזה יקודם בתנאי שתהיה הסכמה רחבה בכנסת. כעת החל הניסיון לגבש הסכמה כזאת. המהלך דורש תיקון של חוק יסוד, כך שהוא זקוק לפחות ל-61 חברי כנסת שיצביעו בעדו.

היום המשיכו ראשי הסיעות הגדולות בחילופי ההאשמות על הפלונטר הפוליטי והקושי בהרכבת הממשלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר באשקלון כי "הצעתי לבני גנץ הצעה – בוא נממש את ההזדמנויות ההיסטוריות שישנם. הלכתי כאן רחוק מאוד לקראת הדבר. אנחנו לא צריכים בחירות נוספות".

גנץ הגיב לדברים בישיבת הסיעה ואמר: "אני מבין שחלק מהפשרות, שלא נרכיב את ממשלת החלומות – אך לא אהיה מוכן שנרכיב ממשלת בלהות. אני מבין שנצטרך לקבל הצעות פשרה, אך לא הצגות פשרה. כדי להעביר הצעות פשרה אין צורך בהדלפות, בשיחות עם מקורבים או 'שיחות סגורות'. כחול לבן ניצחה בבחירות, אבל אנחנו מוכנים לאפשר רוטציה ביננו במסגרת ממשלת אחדות. אני אחל בכהונה של שנתיים, בזמן שאתה תוכל להישאר בראשות הליכוד ולטפל בעניינך".