התקיפה אתמול

טרנסית שהותקפה סמוך לרמאללה: "צרחתי בכל הכוח 'אני ישראלית'"

מירה, אחת מהנשים הטרנסיות שהותקפו אתמול, סיפרה בריאיון לכאן חדשות כי היא לא מתכוונת לחזור לרשות הפלסטינית לאחר המקרה: "הרסו לי את החיים. אין ביטחון ואין כלום ברשות, לא חוזרים ולא נחזור לשם"
איתי שיקמן
03 בדצמבר 2019
09:51

מירה, אחת מהנשים הטרנסיות, ערביות-ישראליות, שהותקפו אתמול (שני) סמוך לרמאללה, שיחזרה לראשונה את האירוע בשיחה עם כאן חדשות, שהובאה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אני עדיין בטראומה מכל מה שעברתי. דיברו אליי בלשון נקבה והרביצו לי". מירה סיפרה כי הגיעה למקום על מנת לעבור טיפול רפואי, ברגע שהחלה המתקפה האלימה היא ונשים טרנסיות נוספות רצו לעבר מחסום קלנדיה הסמוך: "צרחתי בכל קולי 'אני ישראלית, אני ישראלית, הותקפתי'. הם כיוונו את האקדחים עליי וכששמעו שאני צועקת בעברית הם עצרו".


הצעירה ממוצא בדואי, שמתגוררת בתל אביב, אמרה כי היא לא תחזור לרשות הפלסטינית לאחר האירוע: "הרסו לי את החיים. אין ביטחון ואין כלום ברשות, לא חוזרים ולא נחזור לשם". עוד אמרה מירה כי תל אביב היא המקום הבטוח מבחינתה: "תל אביב זו המדינה שלנו, יש לנו הגנה וכוח, יש לנו אחת את השנייה, שזה הכי חשוב".


זהותם של התוקפים אינה ידועה, אך הם ככל הנראה הגיעו ממחנה הפליטים קלנדיה הסמוך. למשטרת מחוז ירושלים הוגשה תלונה על האירוע, עדיין לא ברור איזו יחידה תחקור את המקרה. במרכז הגאה בתל אביב אמרו לאחר האירוע כי ניתן לפנות אליהם בכל דרך ולהצטרף לפרוייקט ייעודי לנשים טרנסיות, שמציע ליווי ומענה בכל תחומי החיים.