אוחנה, מנדלבליט וניצן
צילום: פלאש 90

מינוי ממלא מקום לשי ניצן: אוחנה נפגש עם למברגר

הפגישה לא עסקה בתיקי רה"מ, אך המועמד נשאל על תפיסתו את הפרקליטות ואמון הציבור בה. למברגר הוא המועמד שלדעת היועמ"ש צריך להיות היחיד לתפקיד
תמר אלמוג
03 בדצמבר 2019
21:21

לאחר שהודיע אתמול שר המשפטים אמיר אוחנה כי ימנה ממלא מקום לתפקיד פרקליט המדינה במקום שי ניצן שמסיים את כהונתו, פגש היום (שלישי) השר את המועמד הראשון מבין ארבעה – יהושע למברגר. בחדשות הערב דווח כי הפגישה התנהלה ברוח טובה, ולא עסקה בתיקי ראש הממשלה. למברגר כן נשאל על תפיסתו את הפרקליטות ואמון הציבור בה.


למברגר הוא המועמד שלדעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צריך להיות היחיד לתפקיד, אחרי שהמשנה ליועץ הסיר את מועמדותו. ביום חמישי יפגוש אוחנה את המועמדים האחרים ואם לא יחליט על השלמת שאלות, החלטתו תתקבל בתחילת השבוע הבא, שבוע לפני ששי ניצן מסיים את תפקידו.

מוקדם יותר היום תקף פרקליט המדינה לשעבר ערן שנדר את אוחנה על רקע מינוי המחליף לשי ניצן. "יש בידי השר למנות ממלא מקום, אך אנחנו מדברים על שר שהשתלח בפרקליטות, שמשוכנע שתופרים בה תיקים ושמונה על ידי מי שעומד היום לדין בגין שוחד ועבירות נוספות. לכן אני חושב שהדרך הראויה היא לתת משקל גדול להמלצתו של היועץ המשפטי לממשלה", אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.


המועמדים לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה: המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים - שלמה (מומי) למברגר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה - רז נזרי (שהסיר את מועמדותו), המשנה לפרקליטת מחוז מרכז - אורלי בן ארי גינזרג, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה - דן אלדד, ופרקליטת מחוז תל אביב - אושרה גז איזנשטיין.