משטרה
צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום: נעצר חשוד באונס שהתבצע לפני עשור ברעננה

הצהרת תובע הוגשה נגד תושב כפר סבא, לקראת הגשת כתב אישום בגין ביצוע אונס ומעשה סדום. החשד נגדו התחזק בעקבות דגימת DNA שנלקחה בלי ידיעתו
הדס גרינברג
08 בדצמבר 2019
16:20
עודכן ב 18:53

המשטרה עצרה בחודש שעבר תושב כפר סבא בן 35 בחשד שאנס אישה לפני עשור ברעננה, כך הותר היום (ראשון) לפרסום. החשוד נעצר בחודש שעבר בעקבות דגימת DNA שחיזקה את החשוד נגדו. נגד החשוד הוגשה הצהרת תובע, בכוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין אונס ומעשה סדום כבר השבוע.

בפברואר 2009 התקבלה במשטרה תלונה מאישה בשנות ה-30 לחייה, שסיפרה כי אלמוני תקף אותי בשעות הערב בחנייה ליד מקום עבודתה ברעננה לדבריה, הוא  אחז בה בחוזקה, גרר אותה לכיוון פרדס, כפת אותה ואנס אותה באכזריות. רק לאחרונה עלה החשד לפיו העצור מעורב במעשה. במהלך החקירה, לקחו החוקרים מהחשוד דגימת DNA ללא ידיעתו, שחיזקה את החשד.


לאחר האירוע נעצר חשוד בן 24 שמעצרו הוארך ביומיים בלבד. לאחר שבדיקות DNA שנלקחו מהאישה לא תאמו לזה של החשוד והוא שוחרר. מעצרו של החשוד החדש התאפשר לאחר שנעצר קרוב משפחתו באירוע אחר וממנו נלקחה דגימה, שעלתה בחתך הפרופיל מזירת האונס אך לא באופן מלא. בעקבות החליטה המשטרה לחפש אחרי קרובי משפחתו, ולקחה באמתלה דגימת DNA, שתאמה לזו שהייתה בזירה. עם זאת, החשוד מכחיש קשר למעשה.

מדובר בשיטה חדשה של המשטרה להפקת פרופיל DNA משפחתי. במקרה הנוכחי נכנס למאגר לאחרונה קרוב משפחה של החשוד, ייתכן אביו – שנעצר לפני כחצי שנה. כך ניתן היה להגיע לחשוד עצמו.

ב-21 בנובמבר נעצר החשוד ומעצרו הוארך כמה פעמים. עם השלמת החקירה הובא היום החשוד להארכת מעצר נוספת בבית המשפט השלום בראשון לציון, בה הוגשה בעניינו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

סגן ניצב זיו שגיב, ראש מפלג חקירות ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, אמר בריאיון לתוכנית כאן הערב עם רן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "בשנה האחרונה התפתחו יכולות פורנזיות שלא היו, והחל פרויקט של הצפת תיקים לא מפוענחים. בתרגיל חקירה מזמינים את החשוד, לוקחים ממנו דגימה מבלי ידיעתו, ואת הבדיקה שולחים למעבדה".

עו"ד חזי כהן, פרלקיטו של החשוד, אמר לכאן הערב: "אני לא מתרגש מזה שיש איזה ממצא של בדיקת DNA. גם בדיקת DNA היא לא ראייה חד משמעית".