דנקנר בבית המשפט
צילום: פלאש 90

הותר לפרסום: נוחי דנקנר נעצר ונחקר בכלא

צו איסור פרסום מוטל על מהות החשדות והמעורבים • דנקנר טען בפני מקורביו ש"מדובר בעלילה" • איש העסקים לשעבר ריצה כ־14 חודשים מתוך 36 חודשי המאסר שנגזרו עליו
הדס גרינברג
10 בדצמבר 2019
16:00

בזמן מאסרו – נפתחה חקירה פלילית נגד נוחי דנקנר: נגד איש העסקים לשעבר, המרצה עונש מאסר בעקבות הרשעתו בהרצת מניות, נפתחה בימים האחרונים חקירה פלילית. צו איסור פרסום מוטל על מהות החשדות והמעורבים. דנקנר טען בפני מקורביו ש"מדובר בעלילה". עד כה ריצה דנקנר כ־14 חודשים מתוך 36 חודשי המאסר שנגזרו עליו.

ביום רביעי בשבוע שעבר הועבר דנקנר תחת מעטה חשאיות מאגף 10 בכלא מעשיהו לאגף שמור בכלא ניצן, בו מוחזקים אסירים המצויים בסכנה. בעקבות החקירה, ולאור בקשת החנינה של דנקנר המונחת בפני הנשיא ראובן ריבלין, הבהירו בלשכת הנשיא לפני יומיים כי ריבלין לא ידון בבקשת החנינה עד לסיום הטיפול של רשויות האכיפה בעניינו. צו איסור הפרסום צומצם בעקבות עתירת אתר וואלה! ניוז.בבקשת החנינה של דנקנר עלתה הטענה כי הוא מתאים להיכלל במתווה החנינות לכבוד 70 שנה למדינת ישראל, זאת בין היתר כיוון שאין לו עבר פלילי. נזכיר כי בתחילה נידון דנקנר למאסר של שנתיים, אך בית המשפט העליון החמיר את עונשו של בעל השליטה לשעבר בקבוצת אי.די.בי לאחר שהגיש ערעור.