שרה נתניהו בבית הדין לעבודה, היום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרה נתניהו בעדותה בבית הדין לעבודה: "הפכתי לשק החבטות של התקשורת"

אשת ראש הממשלה בדיון התביעה שהגישה נגדה עובדת המעון לשעבר שירה רבן: "הכי קל לתבוע אותי. כל מה שאומרת שירה רבן זה שקר"
אמוץ שפירא, תמר אלמוג וצח שפיצן
23 בדצמבר 2019
10:19
עודכן ב 13:54

שרה נתניהו הגיעה היום (שני) לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, לתת עדות בדיון התביעה שהגישה נגדה עובדת מעון ראש הממשלה לשעבר שירה רבן. בפתח דבריה אמרה: "הפכתי לשק החבטות של התקשורת, הכי קל לתבוע אותי". בהמשך עדותה, הוסיפה אשת ראש הממשלה: "כל מה שאומרת שירה רבן זה שקר. שמעתי שמני נפתלי טלפן לעשרות, אם לא למאות אנשים שיתבעו".


עוד אמרה נתניהו בעדותה: "סיפרו עליי כל כך הרבה סיפורי זוועה שעובדות כמעט ולא באות לעבוד אצלי. עשו לי דמוניזציה בקטע הזה וגם על כך שאני מנהלת את המדינה וממנה לתפקידים בכירים". את שירה רבן כינתה אשת ראש הממשלה כ"שתולה".

לפני כחודש, בית הדין לעבודה הורה לרבן לתקן את כתב התביעה שהגישה בגין תנאי העסקתה במעון. נשיא בית הדין השופט אייל אברהמי מתח ביקורת נוקבת נגד כתב התביעה של רבן. בין היתר, הוא קבע כי התביעה לא מבהירה באיזה כובע נתבעת נתניהו - כמעסיקה או מטעם אחר - וכי הניסוח שלה היה "פוגעני ומיותר".

אשת ראש הממשלה הגיעה לאותו דיון לאחר שנעדרה מהדיון קודם. השופט אמר אז בתחילת הדיון כי היעדרותה של נתניהו "מקוממת" והוסיף: "נתבעת הייתה צריכה להעיד ראשונה. זה לא בסדר״. לפני הדיון התייחסה רבן לבקשה של נתניהו לדחות את העדות: "התובעת עושה דין לעצמה ומכתיבה את סדרי הדין".

במהלך חודש יוני, כשנה וחצי לאחר שהגישה את התביעה נגד נתניהו, התייצבה רבן למתן עדות וסיפרה כי הבינה כבר ביום העבודה הראשון שמשהו "אינו סביר": "צורת העבודה שם זה לא רגיל. ראיתי מה צריך לעשות ובמה זה כרוך ובאיזה מאמץ", אמרה רבן. "העבודה הזו מוחקת את הגוף. זה לא יום עבודה, זה יום התעללות, והתעללות זה דבר שמזיק לבריאות מהדקה הראשונה".

עוד סיפרה כי היה מקרה בו חשבה שנתניהו עומדת לתקוף אותה: "הסיטואציה הייתה נראית שהיא הולכת להכות אותי, ואני חושבת שאם לא הייתה בורחת היא הייתה מכה אותי". בסוף חודש יוני כתבה אשת ראש הממשלה בתצהיר שהועבר לקראת עדודה במשפט כי טיעוניה של רבן הם "כזבים מרהיבים" ואפשר שמישהו ניצל אותה כדי לקדם אג'נדות זרות וסמויות.

הסיפורים הגדולים שנחשפו בכאן חדשות ב-2019