אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט

אוחנה ליועמ"ש: אראיין את מועמדותיך וגם מועמדים אחרים

בתגובה להצעתו של מנדלבליט לשקול את את מועמדותן של נורית ליטמן וליאת בן ארי שווקי לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה, כתב שר המשפטים: "שמחתי לראות כי מתחם הסבירות התרחב עוד מעט בעיניך"
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
23 בדצמבר 2019
09:12

שר המשפטים אמיר אוחנה ענה הבוקר (שני) להצעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לשקול את מועמדותן של המשנות לפרקליט המדינה, נורית ליטמן וליאת בן ארי שווקי, לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה. בתגובתו כתב אוחנה: "כפי שאמרתי לך מתחילת הדרך, אשמח לראיין כל מועמד שתעלה בפניי. על כן אראיין בשמחה את שתי המועמדות הנוספות". לצד זאת ציין שר המשפטים: "אזמין לראיונות מועמדים נוספים".


היועץ ציין במכתבו לאוחנה אמש כי המועמד המתאים ביותר בעיניו לתפקיד הוא המשנה לפרקליט המדינה שלמה למברגר, אך לאור הנסיבות שנוצרו וכדי למנוע מצב שבו המינוי הופך מושא למחלוקת ולעימות, הוא הציע לשר בעל פה לשקול גם את מועמדותם של אורית קוטב וציון אילוז, והוסיף את ליטמן ובן ארי שווקי. "כל חמשת המועמדים המוזכרים לעיל יכולים לעמדתי לשמש בתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה", כתב מנדלבליט.

בתגובתו הבוקר כתב שר המשפטים למנדלבליט: "שמחתי לראות כי מתחם הסבירות התרחב עוד מעט בעיניך". על הצעת היועץ לשקול את מינוי ליאת בן ארי שווקי, התובעת בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, כתב אוחנה: "אביע תמיהה על כי ביניהן (המועמדות) מי שזה עתה זכתה במכרז שעמלתם כה קשה לשכנע את נציב שירות המדינה מדוע הוא נחוץ עד מאוד - המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים. כיצד יתנהלו העניינים הכלכליים בפרקליטות המדינה ביעילות כאשר המשרה החשובה תיוותר לא מאוישת?".

היום צפויים להיפגש שר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה כדי לנסות לפתור את סוגיית המינוי. זאת לאחר שעורכת הדין אורלי בן ארי גינזברג ויתרה על מינויה לתפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה. אמש נחשף בחדשות הערב בכאן 11 מכתב חריף של פרקליט בכיר נגד הנהלת הפרקליטות בעניין חוסר התייחסותם למינוי ממלאת מקום פרקליט המדינה. במכתב נכתב: "צר לי מאוד שבמשך ימים ארוכים, בעוד כבודה של עורכת הדין אורלי בן ארי מושמץ ונרמס מעל במות רבות, לא נמצא מי מהנהלת הפרקליטות הבכירה שיאמר בפומבי דברים מפורשים כדי לצאת חוצץ נגד מסע ההשמצות".

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו