-

דיווח בלבנון: ישראל תקפה משאית נשק בגבול בין עיראק וסוריה

מקורות בשטח בעיראק דיווחו על פיצוץ עז שנשמע באזור אל-קאים בגבול. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי התקיפה כוונה למחסני נשק וכלי רכב של המיליציות הפרו-איראניות באזור אל-בוכמאל
רועי קייס
10 בינואר 2020
04:23

ערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" המקורב לחיזבאללה דיווח הלילה (שישי) כי מטוסים ישראליים תקפו משאית נשק בגבול בין עיראק לסוריה. מקורות בשטח בעיראק ששוחחו עם הערוץ דיווחו על פיצוץ עז שנשמע באזור אל-קאים בגבול, דקות ספורות אחרי שכלי טיס עוינים חגו באזור אל-בוכמאל שבמזרח סוריה.

גורמים בשורות השבטים בעיראק אמרו לערוץ כי התקיפה כוונה למשאיות ואנשים. בד בבד, מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי התקיפה כוונה למחסני נשק וכלי רכב של המיליציות הפרו-איראניות באזור אל-בוכמאל. לא נרשמה התייחסות של המיליציות ולא התייחסות רשמית גם בעיראק וגם בסוריה.

הדיווחים על הפצצה מצטרפים לשורת אירועים שמגבירים את המתיחות באזור. בליל רביעי איראן שיגרה טילים בליסטיים אל שני בסיסים אמריקניים בעיראק: בסיס עין אל-אסד שבמערב המדינה וארביל בצפון. טראמפ ציין בהצהרה שנשא בבית הלבן אתמול כי אף אזרח אמריקני לא נפגע בתקיפה. שיגור הטילים בוצע כנקמה איראנית על חיסולו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה קאסם סולימאני.

על רקע המתיחות, הבית הלבן הודיע אתמול כי הנשיא טראמפ וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שוחחו בטלפון אודות "סוגיות דו-צדדיות ואזוריות קריטיות". הודעת הבית הלבן לא כללה פרטים נוספים אודות תוכן השיחה. שעות אחדות לפני הפרסום אודות השיחה, נורו רקטות אל עבר שגרירות ארצות הברית בבגדאד.