חוגגים עם הגביע
צילום: פלאש 90

בפעם השישית: הפועל ירושלים זכתה בגביע המדינה בכדורסל

בשולי האירוע: השרה רגב ביקשה לעמוד לצד הנשיא בשירת ההימנון - וסורבה. הפועל ירושלים גברה על עירוני נהריה בתוצאה 92-89. עשרות אוהדים חסמו את כביש 1 ועצרו את האוטובוס של הפועל ירושלים, בדרכו לאולם מלחה לחגיגות הזכייה בגביע
ליאן וילדאו
13 בפברואר 2020
23:56

הפעול ירושלים זכתה הערב (חמישי) בגביע המדינה בכדורסל בפעם השישית בהיסטוריה, והשנייה ברציפות, אחרי ניצחון 92-89 על עירוני נהריה. הגמר נערך בהיכל יד אליהו. נשיא המדינה ראובן ריבלין העניק לאת הגביע לחברי הקבוצה ובירך את השחקנים. עשרות אוהדים חסמו את כביש 1 ועצרו את האוטובוס של הפועל ירושלים, בדרכו לאולם מלחה לחגיגות הזכייה בגביע. 

 ריבלין מחכה עם הגביע (צילום: פלאש 90).

מוקדם יותר נרשמה תקרית בין נשיא המדינה לשר התרבות והספורט מירי רגב. השרה ביקשה לעמוד לצד הנשיא בעת שירת ההימנון במשחק - וסורבה. ממשרד התרבות והספורט נמסר לכאן חדשות: "השרה חשבה שראוי שהיא תעמוד ליד הנשיא בזמן ההימנון, והעובדה שזה לא קרה מקוממת. היא השרה שעשתה הכי הרבה למען הענף, והתנהלות כלפיה אינה ממלכתית מצד הנשיא, שלא הסכים על אף פניות האיגוד. הוא פועל באופן לא ממלכתי ולא בפעם הראשונה".


מבית הנשיא נמסר: "מדובר באייטם שנשלף באופן קבוע בכל משחק וצר לנו על כך. חבל שגם בערב חגיגי שכזה אי אפשר לתת את תשומת הלב לכדורסל ורק אליו". על אף המתיחות בין השניים. השרה רגב בירכה את השחקנים בתום המשחק: "כל הכבוד לעודד קטש וחניכיו שהצליחו לשחזר בפעם השלישית את ההישג משנת 96' ומשנת 2007 ולהביא את הגביע לעיר הבירה פעם שנייה ברציפות".