תקיפה בסוריה

מרכז המעקב הסורי: שבעה הרוגים סורים ואיראנים בתקיפה בדמשק

לפי הדיווח, ההרוגים הם ממשטר אסד ומהמיליציות הפרו איראניות, והיעד היה מחסני נשק
עומרי חיים
14 בפברואר 2020
09:02

מרכז המעקב הסורי מדווח הבוקר (שישי) כי בתקיפה הלילה באזור דמשק, המיוחסת לישראל, נהרגו שבעה בני אדם מכוחות המשטר הסורי ומהמיליציות הפרו איראניות. סוכנות הידיעות אי-אף-פי מדווחת כי ארבעה מההרוגים הם איראנים ושלושה מהם סורים. יעד התקיפה, לפי מרכז המעקב הסורי, היה מחסני נשק באזור דמשק, בהם מחסן נשק איראני באזור נמל התעופה הבין לאומי של בירת סוריה.


כלי תקשורת רשמיים בסוריה דיווחו הלילה כי מערכות הנ"מ יירטו "יעדים עוינים" בשמי דמשק. גורם צבאי סורי אמר כי ישראל שיגרה את הטילים מרמת הגולן והוסיף כי כמה מהם יורטו לפני שהגיעו ליעדם.

הערוץ "אל-ערבייה" דיווח על חמש תקיפות שמיוחסות לישראל, אחת באזור אל-כיסווה, בפרבר הדרומי של דמשק - אזור שלפי הפרסומים גם הותקף בשבוע שעבר. עוד דיווח הערוץ כי התקיפה התבצעה אחרי שמשלוחי נשק איראניים הגיעו לנמל התעופה הבין לאומי של דמשק.

מוקדם יותר דווח גם בלבנון על תנועה אווירית ערה של חיל האוויר. בטלוויזיה הסורית הממלכתית שודרו תיעודים כביכול של מערכות הנ"מ הסוריות מיירטות את הטילים ששוגרו. ביום רביעי דיווח ערוץ אל-מיאדין כי צבא לבנון ירה לעבר כלי טיס ישראליים לא מאוישים בדרום המדינה וגרם להם לסגת.