ישראלים לובשים מסכות פנים מחשש לקורונה, 27.02.20
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

במשבר קורונה - עדיף להיות בישראל ולא בארה"ב

ביטוח ממלכתי וימי מחלה: למה עדיף להיות בארץ בזמן התפרצות הנגיף? בזמן שאצל בעלת בריתה מיליונים מחפשים מסיכות ואוגרים מזון | צפו
שאול אמסטרדמסקי
10 במרץ 2020
17:09

משבר קורונה: למה עדיף להיות בישראל בזמן התפרצות הקורונה, בזמן שבארצות הברית מיליונים מחפשים מסיכות ואוגרים מזון? יש לכך כמה סיבות, הראשונה - מערכת הבריאות הישראלית היא מאוד ריכוזית. משרד הבריאות יכול לשלוט בכל המערכת, כמעט עד לדרגת השטח. בארצות הברית לעומת זאת, יש 50 מדינות שונות, כ-300 מיליון בני אדם ולכן האמריקנים מתקשים מאוד לקבל מידע ובדיקות. הדבר מביא לכך שהמשבר מתפשט שם בצורה שונה לחלוטין מהאופן שבו הוא מתפשט בארץ.

סיבה שניה - לכל ישראלי יש ביטוח בריאות ממלכתי, מה שאומר שהבדיקות לקורונה והטיפולים, אם יש בהן צורך, מכוסים על ידי מערכת הבריאות. אצל האמריקנים המצב שונה לגמרי. אם אין לכם ביטוח בריאות פרטי אתם בצרה. יש אמריקנים שלא הולכים להיבדק לנשאות לווירוס כיוון שהבדיקה תעלה להם הרבה מאוד כסף.

סיבה שלישית - ימי מחלה. לכל ישראלי ניתן אישור מחלה גורף מטעם משרד הבריאות. בארצות הברית אין חובה לימי מחלה ולכן הרבה מאוד עובדים לא יכולים להרשות לעצמם להיעדר מהעבודה, התוצאה - מגיעים לעבודה חולים ומדביקים אחרים. לאור כל אלה אם כבר משבר קורונה - עדיף להיות בישראל.