שחקני נבחרת פולין בכדורגל

בשל נגיף קורונה: יורו 2020 נדחה בשנה

אופ"א החליטה כי אליפות אירופה לאומות בכדורגל תיערך בקיץ 2021. בישראל: הבריכה במכון וינגייט נסגרה עד להודעה חדשה
ליאן וילדאו
17 במרץ 2020
12:24
עודכן ב 14:43

אופ"א הודיעה הערב (שלישי) רשמית כי אליפות אירופה לאומות בכדורגל, היורו, לא תיערך הקיץ ותידחה בשנה ליוני 2021. זאת בעקבות התפשטות נגיף קורונה. ההחלטה התקבלה בקונגרס וירטואלי של אופ"א בו נידונו השלכות שונות של דחיית הטורניר.

בישראל ארגון שחקני הכדורגל קראו לשחקנים שלא לחתום על מסמכי חל"ת, גם אם יתבקשו על ידי המועדונים. מחרתיים יחל משא ומתן בין הארגון לבין ההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגה בעניין זה. בינתיים, בבית"ר ירושלים הודיעו על קיצוץ במשכורות. בפגישה שנערכה היום בין הנהלת המועדון לבין נציגי השחקנים עידן ורד, דן איינבינדר ואופיר קריאף הודיעו היו״ר אלי אוחנה, המנכ״ל מוני ברוש וסמנכ״ל הכספים חיים נבון, על קיצוץ של 20% במשכורות של כלל השחקנים. כמו כן, יבצע המועדון קיצוץ רוחבי של 20% בכל המשכורות של עובדי המועדון - הנהלה, צוות האימון והמנהלה. בנוסף, כל עובדי מחלקת הנוער הוצאו לחל"ת.

בעלי הקבוצה, משה חוגג, אמר: ״אנחנו נוקטים בכל הצעדים על מנת שהמועדון ימשיך ויתפקד בתקופה הקרובה, והבחירה לקצץ היתה עדיפה מאשר הוצאת כל המועדון לחל״ת.  כולנו נצטרך בתקופה הקרובה להיות חזקים ולנסות להתמודד עם המשבר הגדול, אבל בינתיים כולם חייבים להתגייס למען המועדון והמשך הפעילות השוטפת. אני מקווה ומאמין בעזרת השם שנצלח את המשבר ונצמח משם״.

ועוד מהשפעות הנגיף: בעקבות משבר וירוס הקורונה המתמשך ועדכון ההנחיות של ממשלת ישראל, יצאה היום הנחיה כי הבריכה הלאומית במכון וינגייט תיסגר מעתה ועד הודעה חדשה לכל פעילות. איגוד השחייה הוציא בקשה לכל הגורמים הרלוונטיים להמשיך ולאפשר לעד עשרה שחיינים בעלי פוטנציאל אולימפי, הנמנים על סגלי היחידה לספורט הישגי, להמשיך ולהתאמן במסגרת מצומצמת ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, וממתין לתשובה בנושא.

עד עתה נערכו אימוני שחייה בווינגייט במתכונת מצומצמת בלבד, בה נכחו עד עשרה שחיינים במים בכל עת ושמרו על מרחק של שני מטר זה מזה, אולם כעת המצב השתנה. כידוע, הוועד האולימפי הבינ״ל הבהיר כי המשחקים האולימפיים ייערכו כרגיל, ומסיבה זו ביקש איגוד השחייה את ההחרגה, על מנת לאפשר לשחיינים אשר עשויים להגיע למשחקים להתכונן בצורה נאותה.

בתוך כך, 11 משחייני נבחרת ישראל שוהים בימים אלו במרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו, בהם גם שני שחייני נבחרת שמתאמנים בימים כסדרם במסגרת המכללות (איתי גולדפדן ודניאל נמיר), אולם קבוצתם נסגרה בעקבות סגירת האוניברסיטאות במדינה והצטרפו לנבחרת בימים האחרונים. גם מול השחיינים בסן דייגו נעשית הערכת מצב יומיומית, בהתאם להנחיות בארה״ב.

בעקבות ההנחיות האחרונות, מודיע בזאת איגוד השחייה כי כל התחרויות עד תום העונה הנוכחית, מעבר לאלו שכבר בוטלו, נמצאות בסימן שאלה ולוח התחרויות ייבחן מחדש עם סופו של המשבר. תחרות גביע האיגוד, שהייתה אמורה לשמש כתחרות קריטריון לשחייני הנוער והקדטים ותוכננה לסוף אפריל, מבוטלת במתכונתה הנוכחית וגם אם המשבר יסתיים עד אז, לא תשמש בכל מקרה כתחרות קריטריון, שכן לשחיינים אין דרך להתכונן אליה כהלכה.

כדי לסייע לכלל השחייניות והשחיינים, החליט איגוד השחייה לשדר בחינם בעמודי האיגוד ברשתות החברתיות אימונים הניתן לבצע מהבית, כגון אימונים פונקציונליים, אימוני פילאטיס ונוספים. כמו כן, רופאת האיגוד פרופ' נעמה קונסטנטיני, פסיכולוג הספורט של הנבחרת ארנון צפריר ואנשי מקצוע נוספים, ינסו לסייע בתחום מומחיותם ולענות לשאלות השחיינים.

תגיות:
קורונה