הנהגת כחול לבן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הקוקפיט נפגש: הדיבור על פירוק כחול לבן - ספין של הליכוד

גורמים במפלגה: נמשיך לפעול לממשלת אחדות תחת בני גנץ. הנהגת המפלגה נפגשה ודנה בכמה חלופות למצב הפוליטי. השר גלנט: השבתת הכנסת - עריצות הרוב על המיעוט. הפגנות מחוץ לבתיהם של גנץ ואדלשטיין • גנץ במסר לליכוד: לא תהיה ממשלה אם לא תהיה כנסת מתפקדת
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
20 במרץ 2020
14:51
עודכן ב 15:58

הנהגת כחול לבן - בני גנץ, יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי נפגשו היום (שישי) בתל אביב ודנו בהתפתחויות הפוליטיות. גורמים במפלגה מסרו בסיום הפגישה: "הליכוד זה מי שמדבר על פירוק כחול לבן ומדובר בספינים שאין בהם אמת. נפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית בראשות גנץ". יו"ר כחול לבן שלח מסר לליכוד בהודעה השבועית שלו בפייסבוק: "לא תהיה ממשלה אם לא תהיה כנסת מתפקדת".

בהודעתה הרשמית של המפלגה נמסר כי חברי  הקוקפיט "מקווים ומאמינים שבג"ץ יורה לעלות להצבעה את פתיחת ועדות הכנסת" וכן יתמכו "בכל מהלך שיסייע בהתמודדות של אזרחי ישראל מול מגפת הקורונה".

אתמול פורסם כי המשא ומתן בין כחול לבן לליכוד על הקמת ועדות הכנסת והקמת ממשלת אחדות נתקל במבוי סתום. בליכוד טענו מוקדם יותר כי "כחול לבן שקועים בעסקנות קטנונית שמשחיתה את הדמוקרטיה באופן חסר תקדים".

השר יואב גלנט אמר בריאיון לכאן רשת ב כי הכנסת אינה פועלת בשל "עריצות הרוב על המיעוט". באשר לדיווחים כי יריבו מימי המטכ"ל גבי אשכנזי ישמש כשר ביטחון בממשלת אחדות אמר גלנט: "השיקול שלי מאז ומעולם היה לפי סדר עדיפויות במישור הלאומי. המדינה וביטחונה בראש, אחר כך המפלגה ואחר כך העניין האישי. כל דבר שיביא ליציבות הוא בעדיפות ראשונה".

מחוץ לביתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הפגינו כמה עשרות אנשים, תוך שהם נושאים דגלים שחורים ומוחים על "גניבת הדמוקרטיה". הפגנה נוספת נערכה מול ביתו של גנץ, שם קראו מפגינים ליו"ר כחול לבן לא להיכנס לממשלה עם נתניהו וקראו "לא לממשלה עם מאפיונר".