נתניהו ובנט
צילום: פלאש 90

סביבת נתניהו נגד בנט: ראוי שידאג למילוי המשימות שרה"מ הטיל עליו ולא התבצעו

בסביבת רה"מ תקפו את שר הביטחון: עסוק כל הזמן במתקפות בתקשורת נגד נתניהו והממשלה שהוא חבר בה. בנט: "העיכוב בהקמת מערך בדיקות מחייב מדיניות גורפת של סגרים כלליים שמביאה לנזק עצום לכלכלה"
גילי כהן ועמיחי שטיין
09 באפריל 2020
21:51

בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו הערב (חמישי) בחריפות את שר הביטחון, נפתלי בנט, בעקבות ביקורות שהשמיע על אופן ניהול משבר הקורונה. לטענתם: "במצב חירום מצופה משר בממשלה להתנהג בצורה אחראית ולקיים את הדיונים בפורומים המקצועיים בממשלה ולא בתקשורת".

לדברי הגורמים, "ראש הממשלה, שמנהל את המאבק בקורונה בצורה אחראית ומיטבית יחד עם מומחים בארץ ובעולם, מאפשר לכל השרים להביע את דעתם באופן מלא בדיוני הממשלה. ראוי ששר הביטחון ידאג למילוי המשימות שראש  הממשלה הטיל עליו, ועדיין לא התבצעו, במקום כל הזמן להיות עסוק במתקפות בתקשורת נגד ראש הממשלה והממשלה שהוא חבר בה".


השר בנט פרסם תגובה לדברים ובה שב ותקף את מדיניות משרד הבריאות הקיימת וקרא להעביר לידי מערכת הביטחון את הטיפול במשבר: ״העיכוב בהקמת מערך בדיקות מחייב מדיניות גורפת של סגרים כלליים אשר מביאה לנזק עצום לכלכלת ישראל ולפרנסת מיליוני עובדים ובעלים במגזר הפרטי. חייבים לעבור ממדיניות הפטיש למדיניות הפינצטה. יש להעביר לצה״ל ולמשרד הביטחון את האחריות הכוללת למערך הבדיקות באופן מיידי. רק כך נצליח להזניק במהירות את קצב הבדיקות, את מהירותן נטילתם ופיענוחם ואת ודיוקן". 

לדברי בנט, ללא זאת אי אפשר יהיה לשחרר את ישראל מהסגר הכלכלי הגורף שהוא "הרסני", לדבריו, לעתיד ישראל, מבלי להסתכן בזינוק מחודש של המגיפה. "משרד הבריאות לא מאמין במיוחד בחשיבות הבדיקות וכגוף רגולטורי בעיקרו, הוא אינו בנוי להקמה מהירה של מערך יעיל של בדיקות בחירום. חוסר האמונה בחשיבות הבדיקות הוא כאילו מפקד חטיבה לא ירצה לקבל מודיעין על שטח האויב לקראת פעולה".

בנט המשיך ואמר: "משרד הבריאות נטוע באידיאולוגיה שאינה מאמינה במרכזיות הבדיקות ככלי ליציאה מן המשבר. ‬בשל זאת, ובשל בעיות חריפות בביצוע ובעודף בירוקרטיה,‬ תהליך הגדלת הבדיקות ייארך זמן רב מדי אם יישאר בידי משרד הבריאות. ‬

"הסגירה הגורפת של ישראל אשר הייתה נכונה מאוד בימים הראשונים לא יכולה להמשיך להיות הכלי המרכזי לאורך זמן, בשל השפעתה ההרסנית על עסקים ועל מקומות עבודה בישראל", המשיך שר הביטחון. ‬"כל יממה של עיכוב בבניית מערך בדיקות עולה לנו בחודשים של שיקום. ‬דרום קוריאה, גרמניה וניו זילנד עושות זאת ומאפשרות תיפקוד מדינה לצד שליטה על המגיפה". ‬