חוזרים לשגרה

חוזרים ללימודים - עם מסכות: "זה קשה ומתיש"

ברוב הארץ חזרו בגני הילדים ובכיתות א'-ג' לגרסה של לפני הקורונה - אין קפסולות, אין זום ואין למידה מקוונת. הילדים לומדים שבוע מלא ובכיתות רגילות, אך הם עדיין חובשים מסכות ומנסים לשמור על מרחק
לירן כוג'הינוף ואוריה אלקיים
17 במאי 2020
11:24

ברוב הארץ חזרו היום (ראשון) בגני הילדים ובכיתות א'-ג' לגרסה של לפני הקורונה - אין קפסולות, אין זום ואין למידה מקוונת. הילדים לומדים שבוע מלא ובכיתות רגילות, אך הם עדיין חובשים מסכות ומנסים לשמור על מרחק. לפי הערכות, כ-60% מהתלמידים שהיו אמורים לחזור לספספל הלימודים היום, אכן הגיעו לבתי הספר והגנים. 

אלה הרשויות שבהן חזרו ללמוד היום באופן מלא

עמית, תלמידת בית הספר תל"י אלמוג במעלה אדומים, סיפרה על הקושי שבחבישת מסכות בכיתה: "זה מתיש, אבל אם זה מה שדורשים מאיתנו כדי לשמור על עצמנו - נתרגל לזה. יהיה לנו מאוד קשה להסתדר עם הצפיפות והחום בכיתה". מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב התייחס בסוף השבוע בכאן רשת ב' לסוגיית המסכות, ואמר שהדבר נבחן מול משרד הבריאות. 


על אף החזרה המדורגת ללימודים, יש לא מעט קשיים בדרך לשגרה מלאה. מנהלת בית הספר שמעוני בגבעתיים, שרון לוינהר בכור, סיפרה לכאן חדשות: "הודעתי להורים שקשה לי מאוד ליישם את המתווה הנוכחי שקיבלתי ממשרד הבריאות. שידעו שעל סטיריליזציה מוחלטת אי אפשר לשמור פה".

בעייה נוספת עם מתווה החזרה ללימודים נוגעת לתלמידים ומורים שחיים עם בן משפחה הנמצא בקבוצת סיכון. ההנחיה היא שעליהם להישאר בבית. מורים שחיים עם קרוב משפחה בסיכון צריכים להוציא חופשת מחלה כדי ששכרם לא ייפגע, על אף שאינם חולים. הנושא טרם נפתר עם הסתדרות המורים ומשרד החינוך.