מטוסי בואינג

המדינות שישראל תאפשר חזרה מהן ללא בידוד: יוון, קפריסין, גיאורגיה, מונטנגרו ואיי סיישל

גם אוסטריה עשויה להיכלל ברשימה • משרד הבריאות שוקל אם לחייב בדיקת קורונה כתנאי לכניסה לישראל - ייתכן שיסתפק בעובדה שהתחלואה במדינות נמוכה • נציגי ישראל קיימו דיון בינ"ל לחידוש ענף התיירות עם נציגי אוסטריה, אוסטרליה, צ'כיה, דנמרק, יוון, ניו זילנד וסינגפור
עמיחי שטיין
19 במאי 2020
09:27
עודכן ב 11:14

ישראל צפויה לאפשר כניסה ללא חובת בידוד של שבועיים לבאים מיוון, קפריסין, איי סיישל, גיאורגיה ומונטנגרו. כך עולה מדיון שקיימו  היום (שלישי) גורמים הקשורים לענף התיירות עם משרד הבריאות ובהם משרד התיירות ורשות שדות התעופה. ישראל נמצאת במגעים בנושא עם אותן מדינות כשגם שמה של אוסטריה עשוי להיכנס לרשימה, אך עדיין לא החל שיח עמה בעניין.

מדובר במדינות שבהן תחלואת קורונה נמוכה. גורמים המעורים בפרטים אמרו כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית לפתוח, אך קיים רצון לאפשר את הדברים וייערכו פיילוטים בחדשים יוני ויולי שיבדקו את ההיתכנות וילמדו את התהליך והמשמעויות. משרד הבריאות שוקל אם לחייב בדיקת קורונה כתנאי לכניסה לישראל, אך ייתכן שיסתפק בעובדה שהמדינות עם תחלואה נמוכה.

גורמים משמונה מדינות ובהן ישראל קיימו אמש ישיבה בנושא התיירות בעידן הקורונה. הנציגים דנו בהפעלה מחדש של ענף התיירות, ובתוכנית לפתיחת גבולות מדינותיהן למבקרים מחו"ל, תוך נקיטת צעדים שימנעו מעבר חולי קורונה אל תוך המדינות. פרט לנציגי ישראל השתתפו בדיון נציגי אוסטריה, אוסטרליה, צ'כיה, דנמרק, יוון, ניו זילנד וסינגפור – מדינות שבהן אחוז התחלואה מקורונה נמוך. מטעם ישראל השתתפו בדיון מנכ״ל משרד התיירות פיני שני, ד"ר אשי שלמון ממשרד הבריאות ואילן פלוס ראש אגף כלכלה במשרד החוץ.

גורמים המעורים בפרטי הדיון אמרו לכאן חדשות כי הנחת העבודה של המדינות היא שקיים צורך להיפתח למבקרים ותיירים מבחוץ, ולאפשר טיסות, אך עם זאת הסיכוי שתוקם "בועת טיסות" בין כל שמונה המדינות הללו אינו גבוה כרגע וככל הנראה יווצרו קבוצות קטנות בין המדינות.