אוהדי הפועל תל אביב מחוץ לבלומפילד 02.06.20

הכדורגל בסכנה? גרוטו ערך שיחה נוקבת עם יו"ר המנהלת

המשנה למנכ"לית משרד הבריאות הזהיר את יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל: חגיגות שחקני הפועל ומכבי תל אביב עם האוהדים אינן מקובלות. היו"ר כלפון: לא נקבל התנהגות כזו שוב. שחקני מכבי תל אביב בכדורסל צולמו מבלים בכיכר דיזנגוף, בניגוד להוראות הבידוד
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
05 ביוני 2020
15:42

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, ערך היום שיחה שהוגדרה "נוקבת" עם יו"ר המנהלת ארז כלפון לגבי המשך קיום עונת הכדורגל, בעקבות התקהלויות של אוהדי הפועל ומכבי תל אביב מחוץ לאיצטדיון בלומפילד השבוע.

בתום ניצחונות קבוצותיהם, יצאו הכדורגלנים אל קרבת האוהדים, תוך שמירה על מרחק, וחגגו יחד איתם בשירה. גרוטו ציין בשיחה כי התנהגות השחקנים שיצאו לקהל בסיום המשחקים מהווה הפרה חמורה של המתווה שאישר את חזרת המשחקים.

כלפון קיבל את דבריו של גרוטו, ושלח מסר לליגה. "אני חוזר ומבהיר כי לא נקבל כל הפרה שתגרם על ידי קבוצות ושחקנים", אמר. "למען הסר ספק, כל הפרה נוספת, תוביל לסנקציות חריפות יותר מאלו שכבר ניתנו, לרבות סנקציות שיופעלו ישירות כנגד שחקנים ובעלי תפקידים שיפרו את ההנחיות".

בדומה למתווה הכדורגל, גם כדורסלני ליגת על נדרשים בבידוד במשך כל תקופת הליגה. קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב, שזכתה לביקורת על היחס המקל לו זכתה, עמדה שוב בעין הביקורת הציבורית היום, כשתמונה של שניים משחקניה מבלים בכיכר דיזנגוף פורסמה בטוויטר.

מכבי תל אביב הגיבה לתמונה, ומסרה: "מועדון הכדורסל מכבי תל אביב מודע לתמונה בה נראים אנג'לו קלויארו וסנדי כהן ברחוב. המועדון יקיים בירור עם השניים, כאשר זו ההזדמנות לומר שבאופן שאינו משתמע לשני פנים: כלל השחקנים חייבים לציית להנחיות ולשמור על כללי הבידוד. מותר להלין ומותר לבקש הקלות בתנאי הבידוד, אבל כל עוד אלה ההנחיות חובה לעמוד בהן".

הכדורסלן עומרי כספי נחלץ להגנת על חבריו לקבוצה, ותקף את הוראות הבידוד לכדורסלנים. "ההחלטה על סגר השחקנים היא בקשה מוגזמת לחלוטין ולא אנושית מאף בחינה", כתב. ממנהלת הליגה טרם נמסרה תגובה על פרסום תמונת שחקני מכבי תל אביב מאתמול.