קונים בממילא בירושלים לאחר הסרת ההגבלות 20.05.20
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

טיוטת חוק הקורונה: התקנות יוגבלו בזמן ויידרשו אישור מהכנסת

הממשלה תדון בשבוע הבא בשינויים הצפויים בחוק הקורונה, וביניהם: הסמכות לחייב בני אדם להיכנס לבידוד בבתיהם או במלוניות וכן האפשרות לסגור מקומות שיפרו את הנחיות הקורונה. יהיה אפשר להכריז על מצב חירום רפואי לחודש, והכנסת תוכל לבטל את ההכרזה
תמר אלמוג
05 ביוני 2020
21:10

ממשיכים להיערך לגל השני: הממשלה תדון בשבוע הבא בשינויים הצפויים בחוק הקורונה, וביניהם: הסמכות לחייב בני אדם להיכנס לבידוד בבתיהם או במלוניות וכן האפשרות לסגור מקומות שיפרו את הנחיות הקורונה. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. 

לפי טיוטת החוק, יהיה אפשר להכריז על מצב חירום רפואי לחודש אחד, והכנסת תוכל לבטל את ההכרזה. תקנות שיותקנו בשל מצב החירום יהיו בתוקף למשך שבוע בלבד, אלא אם ועדה של הכנסת תאשר להאריך אותן.

מאז פורסם תזכיר חוק הקורונה ערב חג השבועות, העביר הציבור כ-20 אלף הערות לתזכיר, ובעקבות כך תוקנו כמה סעיפים, בהם מענה לאנשים עם מוגבליות. תזכיר החוק הפך לשיחת השבוע ברשתות החברתיות, אחרי שגולשים רבים הביעו דאגה מסמכויות נרחבות שינתנו לממשלה. אמש הפגינו מאות בכיכר רבין נגד החוק. 

אחר הצוהריים הודיע שר המשפטים אבי ניסנקורן כי ביום ראשון יביא לדיון בוועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק. בין השאר נקבע כי תישמר הזכות להפגין. שוטר לא יורשה להיכנס לביתו של אדם בלי צו של שופט.