שירה רבן ושרה נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החשד לעדות שקר בתביעה נגד שרה נתניהו: חקירת אחת העובדות הוקפאה כי נכנסה לבידוד

העובדת נחשפה לחולה קורונה, אך בדיקתה נמצאה שלילית לנגיף. עורך הדין של אחת העובדות ערער על ההחלטה להחרים את הנייד שלה: "פגיעה בפרטיות שלא נחוצה ולא מידתית"
תמר אלמוג
09 ביוני 2020
12:22

הוקפאה חקירת אחת העובדות במעון ראש הממשלה, שחשודות במתן עדות שקר לטובת שרה נתניהו בתביעה נגדה. החקירה הוקפאה כי היא נמצאת בבידוד לאחר שנחשפה לחולה קורונה, העובדת עצמה נמצאה שלילית לבדיקה.

בד בבד, עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את אחת העובדות ערער על ההחלטה להחרים את מכשיר הנייד שלה. בכתב הערר נטען שטעה השופט מורנו שלא הסכים לקיים דיון בנוכחות שני הצדדים, במיוחד נוכח הטענות כי פריצה לטלפון הנייד לא נחוצה ולא מידתית, ויש בה פגיעה בפרטיות. בית המשפט המחוזי התבקש לעכב את ההחלטה עד לדיון.

בשבוע שעבר פורסם שהמשטרה מנהלת חקירה בחשד ששתי עובדות במעון ראש הממשלה מסרו תצהירים שקריים, שנועדו, לכאורה, להגן על רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, בתביעה שהגישה נגדה שירה רבן - עובדת לשעבר במעון. בחדשות הערב פורסמו שלשום הקלטות של אחת משתי העובדות.

בהקלטות נשמעת העובדת משוחחת עם עובדת אחרת לשעבר במעון - סילבי, שכמו שירה רבן גם כן תבעה את שרה נתניהו. בשיחה העובדת שנחקרה מספרת על מה שחוותה לאחר עדותה במשפט, שעסק בתביעה גם נגד החברה שדרכה הועסקה במעון ראש הממשלה.