ארכיון
צילום: אי-אף-פי

דיפלומטים מערביים בלבנון: סיכוי למלחמה בין ישראל לחיזבאללה בקיץ

דיווח בלבנון - דיפלומטים מערביים הזהירו: ארגון הטרור חש במצור מכל הכיוונים ויעשה הכול כדי להסירו
רועי קייס
25 ביוני 2020
09:22

העיתון הסעודי עוכאז מצטט הבוקר (חמישי) דיפלומטים מערביים בביירות שאומרים שכל הנתונים והדוחות מצביעים על כך שישנה אפשרות למלחמה בקיץ בין חיזבאללה לישראל, שכן ארגון הטרור הלבנוני חש במצור מכל הכיוונים ועל כן הוא מוכן ללכת רחוק כדי להסיר אותו.

"מלחמה נגד ישראל יכולה להפוך את הקערה על פיה ולטרוף את כל הקלפים", אמרו הגורמים. עוד העריכו הדיפלומטים כי עימות בחזית הצפונית (סוריה ולבנון) עשוי לפרוץ לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית.

השבוע דיווח העיתון הלבנוני א-נהאר כי ישנם דיבורים בחוגי חיזבאללה על מלחמה אפשרית עם ישראל בחודש אוגוסט. לפני מספר ימים נכנס לתוקף חוק קיסר האמריקני שמטיל סנקציות קשות על משטר אסד וכל מי שבא במגע איתו. לחוק יש השלכות כלכליות גם על לבנון וגם על ארגון חיזבאללה הלבנוני.

בנאומו האחרון, מנהיג הארגון חסן נסראללה איים כי "אנחנו נהרוג כל גורם שיגיד לנו 'או שתמותו מרעב או שנהרוג אתכם בנשק כדי לקחת את הנשק של חיזבאללה'". בסוף השבוע האחרון פרסם ארגון הטרור השיעי סרטון במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית עם ישראל, שבו ניסה להעביר מסר שבידיו טילים מדויקים חרף כל הניסיונות של ישראל לסכל את הגעתם לידי הארגון. הסרטון שלווה בקולו של נסראללה מאחד מנאומיו הקודמים נקרא "תם ונשלם".