-
צילום: משה שי, פלאש 90

המשבר באל על: החברה נכנסה רשמית להדממת פעילות

500 עובדים נוספים הוצאו לחופשה בלא תשלום בלי הגבלת זמן • במשך הימים האחרונים הטייסים סירבו להשתבץ לטיסות וכלל הטיסות בוטלו
שרון עידן
03 ביולי 2020
14:53
עודכן ב 15:21

המשבר באל על: המטוס האחרון של החברה, שהיה בפעילות מבצעית מאז החלו עיצומי הטייסים, נחת הבוקר (שישי) בנמל התעופה בן גוריון. מדובר בטיסת מטען מיוסטון טקסס. עם נחיתת המטוס, נכנסה אל על רשמית להדממת פעילות. היום נמסר כי עוד 500 עובדים הוצאו לחופשה בלא תשלום בלי הגבלת זמן.

בחברה אומרים כי היא התכוונה להפעיל גם החודש טיסות מטען חיוניות אך לא נענו כל הפניות לטייסים לאייש את הטיסות האלה. בהודעת החברה נאמר כי המנכ"ל וצוות ההנהלה נחושים בדעתם להגיע לסיכום על מתווה סיוע מהמדינה, שיאפשר לאל על לשוב בהדרגה לפעילות סדירה אך התנאי לקבלת סיוע הוא חתימה על הסכם התייעלות עם ההסתדרות והעובדים, לרבות הטייסים.

אתמול הוציאה החברה מאה טייסים לחופשה בלי תשלום לאחר שנאלצה לבטל את כל טיסותיה. זאת, בשל סירובם להשתבץ לטיסות. נוסף על הטייסים, כאמור, נשלחו 300 עובדים אחרים באל על לחופשה בלי תשלום עד להודעה חדשה.

בהתאם להוראת מנכ"ל חברת התעופה גונן אוסישקין שלשום, הוחזרו לתל אביב כלל מטוסי החברה, כולל אלה המצויים בסבבי מטען בחו"ל. החברה ניסתה לשבץ טייסים לטיסות היום ללא הצלחה וגם הטיסות האלה בוטלו כאמור. על פי הדוחות שפרסמה, הפסידה חברת התעופה 140 מיליון דולר - כחצי מיליארד שקלים - ברבעון הראשון של השנה, לעומת הפסד של 55 מיליון דולר באותו רבעון בשנה שעברה. 

תגיות:
אל על