יולי אדלשטיין

השר אדלשטיין על מתקפות נתניהו נגד מנדלבליט: יש לי אמון ביועמ"ש

שר הבריאות מגן בריאיון ל"השבוע" על היועמ"ש: "אני לא חושב שהוא עוסק בהפיכה שלטונית" • ראש הממשלה תקף השבוע את מנדלבליט לאחר שזה המליץ שלא לאשר לו מימון הוצאות משפט
השבוע
03 ביולי 2020
20:31

שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיב היום (שישי) בריאיון ל"השבוע" על מתקפות ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ואמר כי יש לו אמון ביועץ המשפטי לממשלה. "אני בהחלט חושב שהיועץ עושה את עבדותו. לפעמים יש לי איתו ויכוחים קולניים אבל אני לא חושב שהוא עוסק בהפיכה שלטונית". 

ביום שלישי האחרון תקף ראש הממשלה בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בעקבות המלצתו לוועדת ההיתרים שלא לאשר לנתניהו קבלת עשרה מיליון שקלים ממקורבו, איש העסקים ספנסר פרטרידג'. לדברי נתניהו: "מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט נחשפה במלוא כיעורה". 

עוד צייץ ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו: "באופן מדהים ומביש, בכירי משרד המשפטים קראו לראש הממשלה להתפטר מתפקידו, כתנאי לכך שיוכל להתגונן מפני כתב האישום המופרך שמנדלבליט תפר נגדו".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הגיב לדברי נתניהו ואמר כי ניסיון ההפיכה היחיד שמתרחש פה "הוא הניסיון של נתניהו להפוך את ישראל מדמוקרטיה לדיקטטורה, והנסיון העברייני שלו להפוך את מנדלבליט למטרה לאיומים והסתה. מי שממשיך לשבת בממשלתו אחרי ההצהרה האחרונה לא יוכל לטעון אחר כך 'לא ידעתי'״.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר שלו בתגובה כי הוא מעניק גיבוי מלא להחלטת מנדלבליט ולכל מערכת אכיפת החוק בישראל. "הם ימשיכו למלא את תפקידם ללא מורא, במקצועיות ובנחישות. הקמנו את הממשלה לאור משבר הקורונה ובזה יש לעסוק". גם שר המשפטים, אבי ניסנקורן מכחול לבן, הגיב בציוץ ומתח ביקורת על הדברים: "‏מנדלבליט לא רודף אף אחד, הוא מבצע את תפקידו. מתקפה על שומרי הסף פוגעת בדמוקרטיה, והחלשת הדמוקרטיה תפגע בזכויות של כל אזרח במדינת ישראל", אמר ניסנקורן.