ירי רקטות מעזה, בשנה שעברה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בתגובה לירי הרקטות: צה"ל תקף יעדי חמאס בעזה

שתי רקטות התפוצצו בשטחי המועצה האזורית שדות נגב, השלישית נורתה לשער הנגב - ויורטה בידי מערכת כיפת ברזל. מצה"ל נמסר כי הותקפה תשתית תת קרקע של חמאס
איציק זוארץ
05 ביולי 2020
19:14
עודכן ב 23:26

שלוש רקטות נורו הערב (ראשון) מרצועת עזה אל יישובים בעוטף עזה, כך הודיע צה"ל. לא דווח על נפגעים או נזק. מצה"ל נמסר כי בתגובה לירי הרקטות מסוקי קרב ומטוסי קרב תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, וכי במהלך התקיפה הותקפה תשתית תת קרקע של הארגון.

מעט לאחר השעה 19:00 בערב נורו שתי רקטות אל יישובים במועצה האזורית שדות נגב, שהתפוצצו בשטחים פתוחים. קודם לכן נשמעה התרעת צבע אדום בקיבוץ עלומים, בכפר מימון ובתושיה. כעבור שעה בדיוק נשמעו אזעקות גם ביישובים במועצה האזורית שער הנגב, ומצה"ל נמסר כי מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה אחת שנורתה. גם במקרה זה לא דווח על נפגעים או נזק. 

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, הגיב לירי: "אנו רואים בחומרה רבה את חידוש ירי הרקטות ואנו מצפים מהדרג המדיני להורות לצבא להגיב בחוזקה ובנחישות". הוא הוסיף כי "ירי הרקטות בוצע לעבר שטחים פתוחים במועצה אך יש לזכור, שהאזעקות אשר נשמעו ברחבי היישובים שיבשו את שגרת יומם של התושבים וביניהם גם ילדים שנמצאים בחופשה".

הפעם האחרונה בה נורו רקטות מעזה לשטח ישראל היתה לפני תשעה ימים, אז גם כן נורו שני טילים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו יעדי טרור בדרום רצועת עזה. מצה"ל נמסר אז כי הופצצו סדנה לייצור רקטות ויעדים אחרים לייצור אמצעי לחימה של חמאס.

בשבוע שעבר, בתאריך היעד אותו הציג ראש הממשלה בנימין נתניהו להחלת ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון, 1 ביולי, דיווחו מקורות פלסטיניים על ירי רקטות בהיקף חריג מעזה לכיוון הים. על פי אחד הדיווחים, כ-20 רקטות שוגרו.