מההתפרעויות אמש בהפגנה

ההפגנה מול מעון רה"מ: שני החשודים בתקיפת שוטרים נשלחו למעצר בית

בהפגנה של הדגלים השחורים הותקף בידי מפגינים גם קצין משטרה סמוי שהיה בקרבם, וניסה לעצור את אחד מהם • אחד ממארגני המחאה אמר בכאן רשת ב כי "אנחנו מגנים כל אלימות. הרבה מהברדק קרה על ידי ביביסטים שהדליקו את האש"
ורד פלמן
15 ביולי 2020
10:49
עודכן ב 12:59

בית המשפט השלום בירושלים שחרר היום (רביעי) בלי תנאים מגבילים את עורך הדין גונן בן יצחק שהיה חשוד בהפרת הסדר אתמול בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה. בית המשפט קבע כי גם ביחס לפעיל אחר במחאת "הדגלים השחורים" אין יסוד לחשדות נגדו. שני מפגינים אחרים שוחררו בתנאים של הרחקה לשבועיים ממעון ראש הממשלה ושניים אחרים נשלחו למעצר בית בשל תקיפת שוטרים - המשטרה מבקשת לערער על שחרור החשודים בתקיפות שוטרים.

תמיר חפץ, ממובילי המחאה, אמר הבוקר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כי "מה שראינו אתמול זה תוצאה של ראש ממשלה שעסוק בניסיון להיחלץ מהמשפט ואין לו זמן לדאוג לענייני מדינה". על המהומות לאחר ההפגנה אמר חפץ בכאן רשת ב כי "אנחנו מגנים כל אלימות". לדבריו, הרבה מהברדק קרה על ידי ביביסטים שהדליקו את האש. 

אמש, מחוץ למעון ראש הממשלה הפגינו אלפים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההפגנה נערכה תחת הכותרת "יום הביביסטיליה", ואורגנה על ידי פעילי "הדגלים השחורים". לקראת סופה החלו להתפתח עימותים אלימים בין המוחים לבין השוטרים.

המשטרה הפעילה אמצעים לפינוי הפגנות כדי לפנות את כיכר פריז הסמוכה. המפגינים, הדורשים את התפטרות ראש הממשלה, צעדו קודם לכן לכיוון מרכז העיר, התפרעו, והשליכו אבנים אל חלונות ראווה. כמה שוטרים נפצעו והמשטרה עצרה כ־50 מהמפגינים.