מנדלבליט, ארכיון
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מקורבי רה"מ על היועמ"ש: החליט להפיל את נתניהו בכל מחיר

מתקפה חריפה על מנדלבליט, לאחר התשובה לבג"ץ: "איבד כל רסן. דוהר לעבר ראש הממשלה כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים". מוקדם יותר קרא היועמ"ש לבדוק אם יותר מרבע מיליון דולרים שהעביר מקורב לראש הממשלה לרעייתו, לא נחשבים טובת הנאה עקיפה לנתניהו, הדורשת היתר
תמר אלמוג
26 ביולי 2020
16:43

אחרי התשובה שהעניק לבג"ץ היום (ראשון), מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקפים בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט: "היועץ איבד כל רסן. הוא החליט להפיל את ראש הממשלה בכל מחיר, ודוהר לעברו כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים".

משפט נתניהו: תחלופת הסנגורים – בלגן או אסטרטגיה?

מנדלבליט השיב לבג"ץ היום וקרא לבדוק אם יותר מרבע מיליון דולרים שהעביר מקורב לראש הממשלה לשרה נתניהו, לא נחשבים טובת הנאה עקיפה לראש הממשלה, הדורשת היתר. מקורבי נתניהו ציינו בהודעתם כי "לאורך כל ההליך המשפטי בעניינם של ראש הממשלה ורעייתו, החלטותיו של מנדלבליט רצופות סתירות". 

לטענת המקורבים, היועץ המשפטי לממשלה הוא ששלח את ראש הממשלה לוועדת ההיתרים - רק כדי שיוכל לשלול ממנו את המימון כשהוועדה אישרה שיוכל לקבל אותו. לדבריהם "היועץ מנסה לעקוף את החלטת 11 שופטי בג"ץ ואת חוק יסוד הממשלה באמצעות 'מסמך ניגוד העניינים' שממליץ לשלול מראש הממשלה סמכויות בסיסיות ו'לשתק' אותו. כעת הוא פועל בחוסר סמכות כדי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בעניין ההגנה המשפטית של רעייתו".

בתחילת החודש הודיעה ועדת ההיתרים כי על נתניהו להחזיר 30 אלף דולר שקיבל ממקורבו נתן מילקובסקי. זהו הסכום ששימש להגנתו המשפטית של נתניהו, ועל כן הוא נדרש להשיבו. את 270 אלף הדולרים הנוספים שקיבל ממקורבו, ששימשו לטענת הזוג נתניהו, שנחשפה בכאן חדשות, להגנתה של שרה נתניהו בפרשת המעונות - לא יוחזרו.