ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בשל היעדר תקציב: התוכנית הלאומית ללימוד אנגלית בסכנה

35 מיליון שקלים שחסרים לתקציב שנת הלימודים הקרובה עשויים להוביל לביטול התוכנית. במסגרת התוכנית נוספה שעת לימוד באנגלית בכיתה י' ובחטיבות הביניים. משרד החינוך: בשלב זה אין תקציב מדינה ואין כסף לתוכניות
לירן כוג'הינוף
06 באוגוסט 2020
07:56

אחרי סל התרבות, תוכנית קרב ועשרות תוכניות לנוער נושר שנמצאות בסכנת ביטול בשל היעדר תקציב, גם תוכנית לאומיות של משרד החינוך נמצאת בסכנה. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

על הפרק ניצבת הפעם התוכנית הלאומית ללימוד אנגלית, בשל 35 מיליון שקלים שחסרים לתקציב שנת הלימודים הבאה. אם הכסף לא יועבר לשם כך, המשמעות המיידית היא קיצוץ שעות לימוד וקיצוץ בהכשרות מורים.

במסגרת התוכנית הלאומית נוספה שעת לימוד באנגלית בכיתה י' ועוד שעה בחטיבות הביניים. מדובר בשעות לימוד שנועדו לשיחות בקבוצות קטנות עם תלמידים כדי לתרגל אנגלית מדוברת. הקפאת התוכנית כוללת גם את סיום מערך ההתמחות של המורים לאנגלית לצורך פיתוח מקצועי.

התוכנית הלאומית לקידום לימודי האנגלית החלה בשנת 2018 ומטרתה להנגיש את השפה האנגלית בקרב תלמידי ישראל. ממשרד החינוך נמסר כי אין בכוונת המשרד לקצץ או לסגור שום תוכנית, אך בשלב זה אין תקציב מדינה ואין כסף לתוכניות.