שר החינוך יואב גלנט

שר החינוך גלנט על מתווה פתיחת השנה: אי אפשר להשלים לימודים מלאים לכולם

בהצהרה לתקשורת אמר השר: פתיחת השנה תלווה בקשיים. נוסיף 13 אלף משרות של מורים בעלות של 2.6 מילארד שקלים, נרכוש 640 אלף טלפונים כשרים למגזר החרדי כולל חבילות גלישה, ונרכוש 144 אלף מחשבים ניידים. על החרמת ועדת החינוך בכנסת אמר: זה תעלול פולטי, לא אשתף עם זה פעולה
לירן כוג'הינוף ואוריה אלקיים
06 באוגוסט 2020
18:35
עודכן ב 18:37

שר החינוך יואב גלנט מסר היום (חמישי) הצהרה לתקשורת בה הציג את מתווה משרדו לפתיחת שנת הלימודים. גלנט אמר כי פתיחת שנת הלימודים תלווה בקשיים: "לא הכול יהיה מושלם, אי אפשר להשלים לימודים מלאים לכולם. לא יהיו אמצעי קצה לכולם ולא הכול יהיה ביום הראשון.

"כל התוכנית שלנו לפתיחת שנת הלימודים זכתה לגיבוי מלא של ראש הממשלה וכל חברי הממשלה. המטרה החשובה ביותר הם הילדים שלנו, ולכן בכוונתי לדואג לכל הילדים בכל המגזרים".

על המתווה אמר שר החינוך: "את שנת הלימודים יפתחו 2,400,000 תלמידים. השנה תיפתח במתכונת שמונעת התפרצות. הלמידה תהיה משולבת - למידה מרחוק עם למידה בכיתות של 18 תלמידים. אלה רק עקרונות, אבל זה יהיה גמיש.  כך נפעל לאורך כל השנה אלא אם יימצא חיסון לקורונה או חלילה יהיה סגר כללי.

"נוסיף 13 אלף משרות של מורים בעלות של 2.6 מילארד שקלים, נרכוש 640 אלף טלפונים כשרים למגזר החרדי כולל חבילות גלישה, ונרכוש 144 אלף מחשבים ניידים. בימים הקרובים נציג כמה ימים ילמדו בכל שכבת גיל".

שר החינוך הוסיף: "באזורים 'אדומים' משרד החינוך יתנהג בהתאם. בשונה מסגירת בתי הספר בפעם הקודמת, אם יהיה חולה לא נסגור את כל בית הספר - אלא ננסה לצמצם, אך טרם החלטנו על זה סופית".

השר התייחס גם להחרמת ועדת החינוך בכנסת אתמול, ואמר: "זה תעלול פולטי, לא אשתף עם זה פעולה". זאת לאחר שהוועדה דרשה לפתוח בבירור נגד גלנט בגין "ביזוי הכנסת", בעקבות היעדרותו של השר ונציגי משרד החינוך מדיון בוועדה.

על המחלוקת בנוגע לאישור התקציב אמר השר: "במערכת החינוך חסרים 4 מילארד שקלים, אם לא ייחתם תקציב כל החינוך המשלים ייעצר. אני קורא לבני גנץ לחתום על תקציב המדינה כדי לעזור לכל התלמידים".