לוחמות
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

הרמטכ"ל הקים צוות לבחינת שילוב נשים בתפקידי לחימה

בתשובה לבג"ץ על העתירה של שתי נשים שביקשו לפתוח את כלל תפקידי הלחימה לנשים, שפורסמה בכאן חדשות, מסר צה"ל כי הקים צוות לבחון את הנושא • לראשות הצוות מונו מפקד זרוע היבשה האלוף יואל סטריק, וסגנו מפקד אוגדת עזה לשעבר תת אלוף אליעזר טולדנו
רועי שרון וכרמלה מנשה
13 באוגוסט 2020
13:52

בחינת שילוב נשים בתפקידי הלחימה: צה"ל והמדינה הגישו היום (חמישי) לבג"ץ את תגובתם לעתירה שהגישו שתי נשים המבקשות להרחיב את תפקידי הלחימה בצה״ל בהן משולבות נשים. העתירה פורסמה בכאן חדשות. במסגרתה נכתב כי הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט על הקמת צוות מקצועי שייבחן את האפשרות ההזאת. לראשות הצוות מונו מפקד זרוע היבשה האלוף יואל סטריק וסגנו מפקד אוגדת עזה לשעבר תת אלוף אליעזר טולדנו. 

עוד נמסר כי ייקחו חלק בצוות בעלי ובעלות תפקידים בכירים בצה"ל, להם מומחיות רלוונטית, מבצעית ומקצועית, במגוון רחב של תחומים. הצוות יבחן, כאמור, את נושא שילובן של נשים בתפקידי לחימה נוספים בצה"ל על כלל היבטיו ובהם: ההיבט הפיזיולוגי-רפואי, היבטי שיבוץ ותכנון כוח אדם, מנגנוני מיון, פיתוח הפיקוד העתידי, היבטים הקשורים במילואים, היבטים הנוגעים לשירות המשותף ועוד.

בג"ץ מחק את העתירה נגד צה"ל בחודש פברואר האחרון מכיוון שהוגשה ללא מיצוי הליכים, ובטרם נערכה בחינה מקצועית ומעמיקה. מצה"ל נמסר כי בחינה זו הכרחית על מנת שההחלטות בנושא יתקבלו באחריות הראויה, תוך שקילה יסודית ורצינית של כלל ההיבטים – הקשורים לעמידת צה"ל במשימותיו המבצעיות ושמירה על כשירותו המבצעית.

תגיות:
בג"ץ
,
צה"ל