תקיפה בעזה, ארכיון

בעקבות הפרחת בלוני התבערה לעוטף - צה"ל תקף ברצועת עזה

מטוסים וטנקים של צה"ל תקפו הלילה מתחם צבאי של הכוח הימי של חמאס, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון הטרור • 21 שריפות פרצו משעות הבוקר ברחבי עוטף עזה • הרמטכ"ל: "מאמין שבעקבות הצעדים שעשינו - טרור הבלונים ייעצר בימים הקרובים"
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
14 באוגוסט 2020
10:32
עודכן ב 23:44

אחרי יום נוסף של אש בעוטף עזה - צה"ל תקף הערב (שישי) יעדים ברצועת עזה. מטוסי קרב ונטקים של צה"ל תקפו מתחם צבאי של הכוח הימי של חמאס, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של הארגון. לפי מקורות לא רשמיים, ילדה בת שלוש ואישה נפצעו קל בתקיפה. 

21 שריפות פרצו משעות הבוקר ברחבי עוטף עזה. הרמטכ"ל אביב כוכבי סייר הבוקר באזורי השריפות. בשיחה עם ראשי רשויות בדרום הוא אמר: "מאמין שבעקבות הצעדים שעשינו - טרור הבלונים ייעצר בימים הקרובים".

תושבי עוטף עזה הפגינו היום עייפות מהמאבק הבלתי פוסק מול השריפות ודרשו פתרונות מהממשלה. תושבת האזור רונית איפרגן, אמרה לכאן חדשות כי "ההסלמה היא פה, אין לקראת – ישהסלמה והיא קיימת. כל פעם יש משחקים אם או לא להעביר להם כסף, הרי בסופו של דבר יעבירו להם את הכסף אז למה אנחנו סובלים מזה?". ניר שוחט המתגורר בניר עם סיפר כי "אנחנו לא יודעים אם שנת הלימודים תיפתח ובאיזו צורה, בינתיים יורים עלינו ושורפים לנו את השדות. חשבנו שאולי ממשלת אחדות תציל אותו מהבוץ הזה אבל כרגיל שום דבר".

גם אתמול בלילה תקף צה"ל יעדים של חמאס ברצועת עזה בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה והנפץ. מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים תקפו מוצב של מערך ההגנה האווירית של חמאס, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של הארגון. 

אתמול פרצו באזור עוטף עזה 25 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה, ומתחילת השבוע פרצו יותר מ-120 שריפות שנגרמו מבלונים, וכילו אלפי דונמים של חורש טבעי, שדות חקלאיים ושמורות טבע. בנוסף, בשבוע האחרון שוגרו מרצועת עזה מאות בלוני נפץ - רובם התפוצצו באוויר, את הבלונים שנחתו נטרלו חבלני המשטרה.

מאז שהתחדש טרור הבלונים מעזה ביום חמישי שעבר, צה"ל תקף ארבע פעמים ברצועה, כולל הלילה. בנוסף, ביום רביעי הורה שר הביטחון בני גנץ, בתום התייעצויות ביטחוניות, על עצירת הכנסת הדלקים לרצועת עזה ועל צמצום מרחב הדיג ברצועה מ-15 לשמונה מיילים ימיים, באופן מיידי ועד להודעה חדשה. מעבר כרם שלום סגור מיום שלישי ומתאפשרת בו רק העברה של ציוד הומניטרי. ישראל צפויה להמשיך לנקוט בסנקציות אזרחיות, תקיפות מדודות ושימוש במתווכים.