חצר הבית שנפגע בשדרות, הלילה
צילום: דוברות משטרת ישראל

אחרי הירי לדרום: ישראל סוגרת את מרחב הדיג ברצועת עזה

רקטה פגעה הלילה ישירות בבית בשדרות, גבר בן 58 נפצע קל ושתי נשים נחבלו • בתגובה: צה"ל תקף מחסן רקטות של חמאס בדרום רצועת עזה • אמש: כ-300 צעירים פלסטינים הפרו את הסדר סמוך למעבר קרני • משרד הבריאות בעזה דיווח על שני פצועים מירי
כתבי כאן חדשות
15 באוגוסט 2020
22:49
עודכן ב 06:04

בתגובה לשיגור הרקטות הלילה לשטח ישראל והמשך הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה, הורה הבוקר (ראשון) שר הביטחון בני גנץ על סגירתו המוחלטת של מרחב הדיג ברצועת עזה באופן מיידי. בהודעת מתאם פעולות הממשלה בשטחים נכתב כי "ישראל תגיב בתקיפות ובנוקשות לכל פעולות הטרור הפוגעות באזרחי המדינה ובריבונותה ותמשיך לפעול ככל שיידרש כנגד ניסיונות אלו".

תיעוד תקיפת מחסן הרקטות של חמאס בדרום הרצועה

הלילה הופעלה התרעת צבע אדום בשדרות וביישוב איבים שבעוטף עזה. מצה"ל נמסר כי שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לשטח ישראל יורטו על ידי כיפת ברזל. אולם מהמשטרה נמסר כי אחת מהן פגעה ישירות בחצר בית בשדרות, נזק נגרם במקום. גבר בן 58 נפצע קל משברי זכוכית ושתי נשים נחבלו בדרכן למרחב המוגן. שתי נפגעות חרדה טופלו במקום.

בתגובה לשיגור הרקטות תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר יעדי טרור של חמאס בדרום רצועת עזה. בין יעדי התקיפה היה מתחם צבאי לאחסון רקטות של ארגון הטרור.

מוקדם יותר תקף צה"ל יעדי טרור נוספים של חמאס ברצועה, בתגובה לשיגור בלוני תבערה לשטח ישראל. מצה"ל נמסר כי יעדי התקיפה היו מתחם צבאי ותשתיות תת-קרקעיות של הארגון ברצועה.

בתוך כך, מאות צעירים פלסטינים התקהלו אמש סמוך לגדר המערכת מזרחית לעיר עזה, הבעירו צמיגים והשליכו מטענים ורימונים לעבר גדר המערכת. לוחמי צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות כנגד מפירי סדר שניסו להתקרב לגדר המערכת. משרד הבריאות בעזה דיווח על שני פצועים מירי.  

אחרי שקולות נפץ עזים נשמעו מכיוון הגדר, במועצה האזורית שדות נגב פרסמו הודעה לתושבים: "בשעות האחרונות נשמעו קולות הדי נפץ כתוצאה מפיצוצים פנימיים בתוך רצועת עזה. מדובר בפיצוצי מטענים שנועדו להפר את שלוותנו, לא נשקפת סכנה ואין שינוי בהנחיות. אנו נמשיך ונעדכן במידה ויהיו התפתחויות".

אתמול פרצו 20 שריפות שנגרמו לפי החשד מבלוני תבערה. ביום שישי בלילה תקפו מטוסים וטנקים של צה"ל מתחם צבאי של חמאס בחאן יונס וכן תשתיות תת קרקיות ועמדות תצפית של הארגון בתגובה לשיגור הבלונים. מחר צפויה להגיע משלחת של המודיעין המצרי לרצועת עזה במטרה להביא להשקטת הגזרה.

השתתפו בהכנת הידיעה: איציק זוארץ, רועי שרון, עומרי חיים וגיא מעיין