שר הכלכלה עמיר פרץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

השר עמיר פרץ: "אני פוגש ח"כים ומקיים איתם שיחות על הנשיאות"

יו"ר מפלגת העבודה אישר את הפרסום בכאן חדשות על קיום שיחות בנושא הנשיאות: "אני חושב שאני יכול לעשות זאת מתוקף ניסיוני והיכרותי"
הבוקר הזה
17 באוגוסט 2020
08:23

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ אישר הבוקר (שני) לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי הוא בוחן את האפשרות להתמנות לתפקיד נשיא המדינה. "אני בהחלט פוגש ח"כים רבים וכאשר אנחנו מקיימים דיונים על כל הנושאים, בעיקר על ההתמודדות עם האתגרים של מדינת ישראל, אני גם מקיים איתם שיחות על הנשיאות ועל הבחירות שיתקיימו בעוד 10 חודשים", אמר פרץ בריאיון.

האזינו לריאיון המלא עם השר עמיר פרץ:

"אני בהחלט חושב שאחד הנושאים המרכזיים שעומדים בפני עם ישראל ובפני אזרחי ישראל, כל הדתות, כל העדות, זה באמת איחוי הקרעים בתוך העם". כאשר נשאל האם הוא האיש הנכון לעשות זאת השיב: "אני חושב שאני יכול לעשות זאת מתוקף ניסיוני והיכרותי הרבה, אך יחד עם זאת, כל דבר בעתו".

מסיים כהונה ביוני 2021. נשיא המדינה ריבלין | צילום: לע"מ

פרץ משמש כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה החל משנת 1988 ובכנסת זו הוא מכהן כיושב הראש של המפלגה, שהצטמקה תחת הנהגתו כחלק מאיחוד העבודה-גשר-מרצ - מה שהניב שבעה מנדטים סך הכל, שלושה מהם למפלגת העבודה. פרץ  אמר כי מוקדם להספיד את מפלגת העבודה. "אמשיך לשלב בעבודתי את הנושאים הכלכליים, עם מחשבה על העתיד - תפקיד הנשיא הוא תפקיד חשוב", אמר.

לפני שבועיים פורסם בכאן חדשות כי חברי כנסת במפלגות החרדיות מספרים שהשר פרץ, החל לשבת איתם בשיחות שכנוע אינטנסיביות בבקשה שיבחרו בו לתפקיד נשיא המדינה - אז פרץ הכחיש וטען כי הוא אינו מתמודד לתפקיד.

כמו כן פורסם כי בשבועות האחרונים השר וחבר הכנסת לשעבר, יצחק הרצוג יו"ר הסוכנות היהודית, מקיים אף הוא שיחות עם חברי הכנסת בנושא ובודק את האפשרות להתמנות לתפקיד.

הבחירות לנשיאות צפויות להיערך בחודש יוני 2021. הנשיא ראובן ריבלין צפוי לסיים את כהונתו בת שבע השנים בחודש יולי 2021. מועד הבחירות ייקבע על ידי נשיאות הכנסת ה-23, אז תתכנס מליאת הכנסת ותבחר בהצבעה חשאית מאחורי פרגוד את הנשיא ה-11 של מדינת ישראל.