מעבר קלנדיה, הבוקר

תקרית בקלנדיה: כבד שמיעה נורה ע"י מאבטחים

גבר פלסטיני נפצע קל לאחר שעבר באזור אסור למעבר הולכי רגל • עודה: "דורשים שחרור מיידי של התיעוד ממצלמות האבטחה" • המאבטח עוכב לחקירה
כרמל דנגור וסולימאן מסוודה
17 באוגוסט 2020
09:14
עודכן ב 15:31

גבר פלסטיני כבן 50 משכם נפצע הבוקר (שני) באורח קל לאחר שנורה על ידי מאבטחים במהלך נוהל מעצר חשוד במעבר קלנדיה. ככל הנראה מדובר באדם בעל לקות שמיעה שלא נענה לקריאות לעצור בשעה שהלך באזור האסור למעבר הולכי רגל. המאבטח עוכב לחקירה.

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו לזירה העניקו לפצוע טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירשולים. 

מפרטי האירוע עולה כי המאבטחים במעבר הבחינו בגבר שהגיע מכיוון מעבר כלי הרכב, באזור האסור למעבר הולכי רגל. הם קראו לו לעצור מספר פעמים, ומשזה לא קרה ביצעו לעברו נוהל מעצר חשוד ולבסוף ירו לעבר פלג גופו התחתון.

על גופו של הגבר לא נמצא כל כלי נשק, ומבדיקה ראשונית מדובר ככל הנראה באדם בעל לקות שמיעה ודיבור.

מהחקירה הראשונית של האירוע עלו סימני שאלה לגבי אופן ניהולו של המאבטח את המקרה, ועלתה ההשערה שהירי ככל הנראה לא היה מוצדק.

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה הגיב לאירוע ומסר: "אנחנו דורשים שחרור מיידי של התיעוד ממצלמות האבטחה במחסום קלנדיה בו רואים מאבטחים יורים במבוגר בעל לקות שמיעה. לפני שיעלימו אותם למגירה בה מחביאים את סרטוני הרצח של איאד אל חלאק".

ח״כ סמי אבו שחאדה מהרשימה המשותפת הגיב לאירוע בחשבון הטוויטר שלו: "הירי האכזרי בגבר בן 55 הסובל ממגבלות שמיעה במחסום קלנדיה אינו אירוע חריג. הכיבוש הישראלי הוא מכונת הרס משומנת היטב הבנויה על פגיעה יומיומית בזכויותיהם של הפלסטינים, כקולקטיב וכאינדבידואלים".

תגיות:
פלסטינים