יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי

ארנון בר דוד, יו"ר ההסתדרות, יצא נגד השר כ"ץ: "התעורר שר האוצר בבוקר והחליט שהוא משתלח במגזר הציבורי" • בהסתדרות מאיימים כי ישביתו את המשק מ-17 בספטמבר
ליאל קייזר
01 בספטמבר 2020
12:47

הנהגת ההסתדרות אישרה היום (שלישי) פתיחה בסכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי על רקע דרישת שר האוצר לקצץ בשכר עובדי המגזר. התאריך שנקבע לשביתה כללית במשק - 17 בספטמבר. ביום ראשון השבוע, עם תחילת המגעים בנושא, חל פיצוץ בשיחות בין ההסתדרות למשרד האוצר על אודות מהלך הקיצוץ. 

ארנון בר-דוד, יו״ר ההסתדרות תקף את שר האוצר ישראל כ"ץ: "התעורר שר האוצר בבוקר והחליט שהוא משתלח במגזר הציבורי. הוא החליט החלטה פשוטה שהוא עושה לעצמו יחסי ציבור". בר דוד האשים שהתנהלות שר האוצר, שכללה לטענתו הדלפות מהמשא ומתן והשתלחות באמצעי התקשורת, תמנע הגעה להסכם: ״בריונות וגסות וזלזול לא בבית ספרנו וגם אם חשבתי שאני אלך איתם לעסקה יהיה קשה מאוד לסגור איתי עסקה אחרי ההתנהגות שלהם״.

אתמול יו"ר ההסתדרות הודיע כי בכוונת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה. "מחר תתקיים ישיבה חירום של הנהגת ההסתדרות ונביא לאישור החלטה על סכסוך עבודה", אמר בר-דוד בריאיון לרונן פולק בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם בר-דוד

בתוך כך, בר-דוד התייחס גם להתפטרותו של ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, ואמר: "אני מצר על המצב במשרד, יש בו אווירת נכאים - זה חלק משיטת הניהול. אני חרד לגורל משרד האוצר. מצפה שרה"מ ירגיע את שר האוצר שלו".