תקיפה בסוריה

סוכנות הידיעות הסורית: צה"ל תקף בצפון קוניטרה

לפי הדיווח, טיל נורה משטח ישראל ופגע בבית ספר בעיירה אל חוריה בפרבר הצפוני של העיר. המרכז הסורי לזכויות האדם מייחס את התקיפה לישראל וטוען: מדובר בטיל ששוגר אל בסיס של מליציה פרו-איראנית. תחנת רדיו המקורבת למשטר הסורי מדווחת על נזקים ברכוש
עומרי חיים
21 באוקטובר 2020
01:06
עודכן ב 01:34

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה הלילה (רביעי) כי צה"ל תקף באזור קוניטרה. לפי הדיווח, טיל נורה משטח ישראל ופגע בבית ספר בעיירה אל חוריה בפרבר הצפוני של העיר. תחנת רדיו המקורבת למשטר הסורי מדווחת על נזקים ברכוש. בד בבד, המרכז הסורי לזכויות האדם ייחס את התקיפה בקוניטרה לישראל, וטוען כי מדובר בטיל שנורה אל בסיס של מליציה פרו-איראנית.

הפעם האחרונה בה יוחסה תקיפה בסוריה לישראל הייתה לפני יותר מחודש. אז דיווחה הטלוויזיה הסורית כי מערכות הנ"מ הופעלו במדינה בעקובת תקיפה ישראלית בחאלב שבצפון סוריה. כלי תקשורת שונים דיווחו בסמוך לאירוע כי התקיפה בוצעה באזור א-ספירה, שם ממוקמים מפעלים של משרד ההגנה הסורי. יומיים לאחר התקיפה, חשף דוח מודיעין של חברת "אימג'סאט אינטרנשיונל" (ISI) תיעוד של תוצאותיה. בחברת הלוויינים ופתרונות המודיעין העריכו כי מדובר במפעל לייצור רכיבי טילים דרומית לא-ספירה, שמדרום לחאלב.