למידה בבית שמש בניגוד להנחיות, השבוע
צילום: עיריית בית שמש

משרד החינוך שינה את עמדתו: אפשר לקיים פעילויות בשטח פתוח

התנאים: קפסולות קבועות של 9 תלמידים בכל אחת, שמירת שני מטרים בין כל תלמיד ומאה מטרים בין הקבוצות. ההודעה יצאה אחרי לחץ שהפעילו ראשי רשויות ומורים. התקנות יובאו לאישור הממשלה ביום ראשון • אדלשטיין פרסם תזכיר חוק לפיו פתיחת מוסד חינוכי בניגוד להנחיות תגרור קנס של עד 25 אלף שקלים
לירן כוג'הינוף ונוב ראובני
23 באוקטובר 2020
14:59

משרד החינוך שינה היום (שישי) את עמדתו בעקבות לחץ מצד מורים וראשי רשויות, והודיע כי בתי הספר יוכלו לקיים פעילויות חינוכיות בשטח פתוח, בכפוך לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. משרדי החינוך והבריאות שינו את התקנות האוסרות על קיומן של פעילויות בשטח פתוח, כך שכעת בתי ספר יוכלו לעשות זאת בתנאי שהפעילות תתקיים בקבוצה קבועה של עד תשעה תלמידים ואנשי צוות, למעט תחלופה של אנשי הצוות הקבועים בין שלוש קבוצות קבועות לכל היותר.

כמו כן, המשתתפים יהיו חייבים לעטות מסכות כל הזמן, פרט לזמן של פעילות ספורטיבית ולזמן האכילה והשתייה - שיתקיימו בנפרד. תנאי נוסף הוא שמירת מרחק של שני מטרים בין משתתף אחד לאחר בכל עת, והפעילות לא תכלול מגע בין המשתתפים. בין קבוצה אחת לשנייה יישמר מרחק של מאה מטרים לפחות. כמובן שתלמיד או עובד שחייב בבידוד לא יוכל להפר אותו ולהגיע.

אדלשטיין: להעלות את הקנסות על הפרות

בד בבד, שר הבריאות יולי אדלשטיין הפיץ תזכיר חוק שמבקש להעלות את גובה הקנסות על הפרת הנחיות הקורונה. פתיחת מוסד חינוך בניגוד להנחיות תעלה לאחראים עד 25 אלף שקלים, הפעלת מקום ציבורי או עסקי באיסור תעלה למפעיל עשרת אלפים שקלים. הפרת הוראות של מסיבה, כנס וטקס יסכנו את האחראים להם בקנס של עד 15 אלף שקלים.

"אנו עדים להפרות רחבות, הכוללות פתיחה של מוסדות חינוך לתלמידים בניגוד לאיסור על פתיחתם, נוכח הפרות אלו וכדי להגביר את הרתעה והיכילות של הקנסות מוצע לעלות את הקנס הנוכחי", נכתב בתזכיר החוק. כבר אתמול הודיע אדלשטיין: "הגשנו הצעת חוק להגברת קנסות וכולי תקווה שנראה גם קנסות כבדים וגם אולי עיכוב תקציבים או שלילת רישיון למוסדות שפתחו בניגוד לחוק".