-

היריות ששינו את ישראל: אחרי 25 שנים - חוזרים לרצח רבין

פרשן כאן חדשות יואב קרקובסקי חוזר אל האנשים שהיו לצדו של רבין בלילה ההוא ובשנים שקדמו לו, לאלה שעמדו בראש מחנה השלום בשנים האחרונות ואל בני המשפחה
חוזרים לכיכר
26 באוקטובר 2020
23:32
עודכן ב 29 אוקטובר 00:05

25 שנים עברו מאז ליל 4 בנובמבר, אז נרצח ראש הממשלה יצחק רבין, וההיסטוריה הישראלית כולה השתנתה. פרשן כאן חדשות יואב קרקובסקי חזר אל האנשים שהיו לצדו של רבין בלילה ההוא ובשנים שקדמו לו, לאלה שעמדו בראש מחנה השלום בשנים האחרונות ואל בני המשפחה. בפרק הראשון הם חזרו אל הזיכרון שלהם מליל העצרת, ושלוש היריות ששינו את המציאות.

צפו בפרק הראשון בסדרה "חוזרים לכיכר"

סיום מלחמת יום הכיפורים היה תחילת הקריירה הפוליטית של יצחק רבין. גולדה ודיין מתפטרים ושני שחקנים חדשים מתייצבים על המגרש: פרס ורבין – למערכה שתלווה אותנו בשני העשורים הבאים. השניים התמודדו זה מול זה שלוש פעמים על ראשות מפלגת העבודה, כשבכל פעם המנוצח הפך למוביל השני במפלגה - ויצר כאב ראש לא קטן לשני. זכייתו של רבין בראשות הממשלה בשנת 1992 סימלה גם את ניצחונו על פרס, אך באותן השנים יש שראו את המפנה שחל ביחסים בין השניים, שהסתיים בחיבוק האחרון ביניהם על בימת העצרת. 

צפו בפרק השני בסדרה "חוזרים לכיכר"

בפרק השלישי בסדרה דליה רבין מספרת על ימי ההסתה, על הלקח שלא נלמד, ועל הנערים שמגיעים להדרכות במרכז רבין ומצדיקים את הרצח. וגם: בחזרה אל נוער הנרות של אז ואיפה הם היום.

צפו בפרק השלישי בסדרה "חוזרים לכיכר"

תגיות:
רצח רבין