צילום: אי-פי

צרפת נכנסת לסגר שני: "לא ניתן למאות אלפים למות"

הנשיא מקרון הודיע כי בארים ומסעדות ייסגרו, וייאסר מעבר בין מחוזות. העובדים נקראים לעבוד מהבית ולהישאר בבית ככל האפשר
אנטוניה ימין
28 באוקטובר 2020
21:56

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, הכריז הערב (רביעי) על סגר חדש, השני במספר, במאמץ לבלום את התחלואה בקורונה בארצו. הצעדים ייכנסו לתוקף ביום שישי ויימשכו עד 1 בדצמבר. "לא נתן למאות אלפים מאזרחינו למות", צייץ מקרון. 

מקרון הודיע כי בארים ומסעדות ייסגרו, וייאסר מעבר בין מחוזות. העובדים נקראים לעבוד מהבית ולהישאר בבית ככל האפשר. מי שירצה לצאת מביתו יצטרך לחתום על מסמך ולהציגו לפקח, אם יתבקש. עם זאת, בתי הספר יישארו פתוחים וכן יותרו ביקורים בבתי אבות.

בנאום לאומה אמר מקרון כי הגל השני של קורונה עלול להיות גרוע מהגל הראשון. לדבריו, הגישה של "חסינות העדר" הייתה גורמת ל-400 אלף מתים בצרפת. הוא הוסיף כי הממשלה תתחיל להקל בהגבלות כשהתחלואה תרד ל-5,000 נדבקים ביממה. כיום יש 40 אלף נדבקים ביממה. 

גם בגרמניה יוטל מיום שני סגר חלקי, בניסיון להפחית את התחלואה בקורונה. מסעדות, בארים, בתי קולנוע ותיאטראות ייסגרו. בתי ספר וחנויות יישארו פתוחים. התקהלויות יוגבלו לעשרה בני אדם משתי משפחות, ומגזרים שייסגרו יקבלו מהמדינה סיוע של עשרה מיליארד אירו. הקאנצלרית אנגלה מרקל אמרה: "עלינו לפעול מיד, כדי למנוע מצב חירום לאומי בתחום הבריאות".

על רקע הסגר השני בשתי המדינות, הסתיים המסחר בניו יורק בירידות חדות. מדד דאו ג'ונס ירד בשלושה אחוזים וארבע עשיריות. מדד נאסד"ק ירד בשלושה אחוזים ושבע עשיריות.