השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן
צילום: אתר הרשות השופטת

המרוץ לתפקיד פרקליט המדינה: שופטי מחוזי בת"א הגישו מועמדות

הלילה בחצות תיסגר האפשרות להגיש מועמדויות לתפקיד. לרשימת הצטרפו הסנגור הבכיר עפר ברטל, עורך הדין מומי למברגר המשנה לפרקליט המדינה, ועמית אייסמן פרקליט מחוז שהיה משנה לפרקליט המדינה
תמר אלמוג
08 בנובמבר 2020
18:05
עודכן ב 21:13

המרוץ לתפקיד פרקליט המדינה: הלילה (ראשון) בחצות תיסגר האפשרות להגיש מועמדויות לתפקיד. לרשימת המועמדים הצטרף הסנגור הבכיר עפר ברטל. בפרקליטות בסופו של דבר הגישו מועמדות עורך הדין מומי למברגר המשנה לפרקליט המדינה, ועמית אייסמן פרקליט מחוז שהיה משנה לפרקליט המדינה, ושניהם נחשבים מועמדים מובילים. 

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר מיכל אגמון-גונן, הגישה היום (ראשון) את מועמדותה לתפקיד פרקליט המדינה, שמאויש על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מאז פרישתו של שי ניצן. כך פורסם הערב לראשונה בכאן חדשות. ההרשמה לתפקיד מסתיימת בחצות. אגמון-גונן, שופטת בכירה, הייתה מועמדת בעבר גם לשיפוט בבית המשפט העליון ונחשבת מומחית למשפט המנהלי, הפלילי והמסחרי וידועה בפסיקות תקדימיות בסוגיות חברתיות.

גם השופט ירון לוי, שנמצא גם כן בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הגיש מועמדות לתפקיד. לוי הוא יו"ר נציגות השופטים הארצית ונחשב מעורה בתיקים שלפניו ומעמיק בחומר. בין השאר, לוי הוא השופט בתיקים בפרשה שכונתה "פרשת ישראל ביתנו" ואמור להכריע את דינה של סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום. בשבוע שעבר הגיש מועמדות סגן ראש מח"ש משה סעדה.

ועדת האיתור לתפקיד החלה לקבל מועמדים לפני כשבועיים לאחר שנציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, קבע כי יש קשיים בהקמת הוועדה. ב-14 באוקטובר הבהיר היועץ המשפטי לממשלה כי הנציב אינו יכול לעכב את ועדת האיתור לפרקליט המדינה.