שוטרים פלסטינים וחיילים
צילום: ויסאם השלמון, פלאש 90

הרשות הפלסטינית וישראל סיכמו על העברת כספי המסים

השר האחראי על הקשר עם ישראל על הפגישה ברמאללה בין הצדדים: עמדנו על חשיבות התיאום ביניהם • לדברי מקור פלסטיני, הצדדים דנו ברמאללה במתווה החזרת הקשרים בין הצדדים לקדמותם • שלשום הודיעה הרשות על חידוש התיאום והקשרים עם ישראל
גל ברגר ועומרי חיים
19 בנובמבר 2020
13:32
עודכן ב 15:28

פרסום ראשון: פגישה ראשונה התקיימה היום (חמישי) בין בכירים ישראלים לפלסטינים, מאז הודעת הרשות הפלסטינית שלשום על חידוש התיאום והקשרים עם ישראל. הפגישה שהתקיימה ברמאללה הייתה בין מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף כמיל אבו רוקון ובכיר הרשות חוסיין א שייח, האחראי על הקשרים עם ישראל מטעם הרשות. לדברי מקור פלסטיני, הצדדים דנו במתווה החזרת הקשרים בין הצדדים לקדמותם.  

אפקט ביידן: ממנהיג חמוץ וזועף בימי טראמפ - אבו מאזן הפך לנופת צופים | פרשנות

א-שיח כתב לאחר מכן בטוויטר שלו כי הרשות וישראל הסכימו על העברת כספי המסים שבהם החזיקה ישראל בחצי שנה האחרונה ואותם סירבה לקבל הרשת הפלסטינית. א-שיח' הוסיף כי בפגישה עמדו הצדדים על חשיבות ההסכמים החתומים בין ישראל לרשות הפלסטינית וכי הוסכם לקיים פגישה נוספת בהמשך.

שלשום הודיעה הרשות על חידוש התיאום הביטחוני והאזרחי עם ישראל וחזרה לקבלת כספי המיסים ממנה. כך אישרו בכירים פלסטינים לכאן חדשות. ההתפתחות התאפשרה בעקבות מכתב שקיבלה הרשות ובו ישראל מודיעה כי היא מחויבת להסכמים בין ישראל לפלסטינים.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע בחודש יולי כי הרשות הפלסטינית מפסיקה לעבוד על פי ההסכמים עם ישראל וכי יוקם מנגנון שיבצע את ההחלטה, על רקע "המשך התעקשות הכיבוש להתכחש להסכמים", כלשונו. ההכרזה של אבו מאזן הגיעה בעקבות הריסת הבתים בוואדי חומוס שליד צור באהר.

הירידה המפוארת של הרשות הפלסטינית מהעץ | פרשנות

אתמול פורסם לראשונה כי הרשות הפלסטינית מסרה לדיפלומטים במערב כי היא מוכנה לשנות את חוק תשלום המשכורות למחבלים כמחווה לנשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן.

במסגרת השינוי המתוכנן, משפחות האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל לא יקבלו עוד משכורות המבוססות על חומרת המעשה של בן משפחתם הכלוא בישראל ועל חומרת העונש שקיבל, אלא קצבאות המבוססות על מצבה הכלכלי והסוציאלי של המשפחה ועל מספר הנפשות בה.