בנק ישראל
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בנק ישראל האריך את דחיית תשלום המשכנתאות למשפחות שנפגעו בקורונה

מי שיהיו זכאים לדחייה הם ישראלים שהלוואות שלקחו כבר נמצאות בסטטוס של דחיית תשלומים, שהכנסת משק הבית שלהם (נטו) אינה עולה על 20 אלף שקלים, ושחלה פגיעה בהכנסת משק הבית בשיעור של 40% ומעלה. הדחייה תתאפשר לתקופה של עד שלוש שנים
ליאל קייזר
30 בנובמבר 2020
11:37

בנק ישראל הודיע היום (שני) על הארכת דחיית תשלום המשכנתאות למשפחות שנפגעו ממשבר הקורונה. הבנק גיבש מתווה נוסף עבור המערכת הבנקאית, המאפשר ללקוחות שדחו את הלוואותיהם בהתאם למתווים קודמים - להמשיך ולדחות את תשלומי המשכנתאות וההלוואות הצרכניות.

המתווה החדש נועד לסייע ללקוחות שנפגעו משמעותית מהשלכות המשבר, ושעומדים בכמה תנאים מצטברים. לקוחות אלו יכולים לפנות לבנק שלהם בבקשה לפעול על פי המתווה הנוסף, באופן שיביא להפחתה משמעותית בהחזרים החודשיים, לתקופות זמן ממושכות. לפי המתווה, הדחייה תבוצע ללא עמלות ובהתאם לשיעור הריבית המקורי של ההלוואה.

מי שיהיו זכאים לדחייה הם ישראלים שהלוואות שלקחו כבר נמצאות בסטטוס של דחיית תשלומים, שהכנסת משק הבית שלהם (נטו) אינה עולה על 20 אלף שקלים, נכון לתאריך 28 בפברואר, ושחלה פגיעה בהכנסת משק הבית בשיעור של 40% ומעלה. הדחייה תתאפשר לתקופה של עד שלוש שנים.