מתקפת סייבר
צילום: Gettyimages

האקרים איראנים טוענים: ביצענו מתקפת סייבר נגד התעשייה האווירית

התוקפים הפנו בעמוד הטוויטר שלהם כתובות לרשת האפלה שם מופיעים בכירים בתעשייה • בין הבכירים שהופיעו פרטיהם ברשת, נמצא מנכ"ל אלתא מערכות, מפעל של התעשייה האווירית, יואב תורג'מן • ג’קי אלטל חוקר סייבר לכאן חדשות: "סביר להניח שיש בידיהם עוד מידע"
דנה ירקצי
20 בדצמבר 2020
19:05

האקרים איראנים טענו היום (ראשון) שבצעו מתקפת סייבר נגד התעשייה האווירית. הקבוצה הפנתה בטוויטר לרשת האפלה שם מופיעים בכירים בתעשייה. לפני כשבוע הקבוצה ככל הנראה תקפה את חברת הבת של אינטל.


התוקפים כתבו ברשת האפלה: "חברים יקרים, בהמשך להצבעות שלכם, התעשייה האווירית אמורה להיות הרשת הכי בטוחה שיש. אז לקחנו אותם כמטרה ורק כהוכחת יכולת קטנה אנחנו מפרסמים את רשימת היוזרים של הארגון".

התוקפים הוסיפו "החלק המעניין ביותר היה קבלת הגישה לשרתי הקבצים שהם כוללים מידע טכני, וידיאו, מחקרים ופרויקטים. האם אני בפנים? מי יודע? האם אתם עדיין חושבים שהרשת של התעשייה האווירית הבטוחה ביותר?".

בין הבכירים שהופיעו פרטיהם ברשת, נמצא מנכ"ל אלתא מערכות, מפעל של התעשייה האווירית, יואב תורג'מן. ג’קי אלטל חוקר סייבר אמר לכאן חדשות: ״ככל הנראה התוקפים קיבלו גישה לחברת בת של התעשייה האווירית, ואם הם הגיעו למידע הזה הם נמצאים בנקודה פנימית בתוך הארגון וסביר להניח שיש בידיהם עוד מידע".

בשבוע שעבר מומחי סייבר העידו על גל תקיפות בעת האחרונה שמכוונות כלפי גורמים עסקיים במשק, בתחומי רפואה, טכנולוגיה ועוד. קבוצת תקיפה שפתחה כלי כופרה שנקרא Pay2key פרסמה בחשבון הטוויטר שלה מידע על אודות תקיפת סייבר על חברת "האבנה לאבס" - חברת בת של חברת אינטל העוסקת בפיתוח מעבדים ליישומי בינה. 

הקבוצה מנצלת שירות המאפשר התחברות וניהול מרחוק של מחשבים כדי לחדור למחשבים. קבוצת התקיפה פרסמה בטוויטר מידע ראשוני פנימי של חברת "הבאנה לאבס". המידע כולל תרשים זרימה וקוד של המערכות שהחברה מפתחת. מידע המצביע על יכולתה להיכנס לספריות הכי סודיות של החברה. להמשך פרטים הפנתה הקבוצה ללינקים ברשת האפלה.

בתשובת לשאלת כאן חדשות האם מדובר בגל תקיפות מכוון, נמסר מרשות הסייבר הלאומית כי "בימים האחרונים הפיץ המערך התרעה וכלים שמסייעים לחברות במשק לזהות נסיונות תקיפה ולבלום אותם, לצד המלצות הגנה נוספות". לדבריה, "המערך פועל יחד עם השוק הפרטי לחיזוק ההגנה ולבלימת מתקפות, וקורא לחברות שחושדות שנפגעו לפנות למערך".