מחסום קלנדיה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשד לניסיון פיגוע דקירה בקלנדיה, המחבל נעצר

פלסטיני ניסה לדקור מאבטח במברג. הכוחות השתלטו עליו. לא היו נפגעים
סולימאן מסוודה
12 בינואר 2021
18:54

מחבל פלסטיני בן 51 נעצר הערב (שלישי) במחסום קלנדיה בצפון ירושלים לאחר שניסה על פי החשד לדקור במברג את אחד המאבטחים במקום. הכוחות השתלטו על התוקף ולא היו נפגעים.

הפלסטיני הגיע ללא אישורי כניסה למעבר הרגלי. כאשר הכוחות מנעו ממנו כניסה, החשוד החל להתפרע, הוא שלף מברג וניסה לדקור מאבטח. החשוד נעצר והועבר לחקירה בכוחות הביטחון.

בשבת פורסמו נתונים בחדשות השבת ולפיהם חודש דצמבר 2020 – שבו נהרג אהוביה סנדק – הוא האלים ביותר מבחינת פשיעה לאומנית מאז שנת 2017. לפי הנתונים של מערכת הביטחון, 41 פעולות תג מחיר בוצעו בחודש הזה, רובן של יידוי אבנים. שבעה פלסטינים נפצעו באירועים - שישה מהם באורח קל ואחד בינוני. 

מנגד, ב-2020 כולה נרשמו 3,951 זריקות אבנים בידי פלסטינים לעבר ישראלים. האירועים כוונו, על פי נתוני צה"ל, כלפי כלי רכב ויישובים ישראליים, חיילים וגדר ההפרדה. על אף המספרים הגבוהים, 218 כתבי אישום בלבד הוגשו נגד פלסטינים על יידוי אבנים.

בצה"ל מציינים שישנם כתבי אישום נוספים שהעבירה המרכזית בהם היא לא יידוי אבנים, ולכן הם לא נכללו בספירה. נוסף לכך, בכתב אישום יכולים להופיע כמה אישום, מלבד יידוי אבנים. 

תגיות:
פיגוע