משה לדור
צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

לדור: "מילצ'ן עשוי לרכך את עדותו או לעגל פינות"

פרקליט המדינה לשעבר בביקורת חריפה על נתניהו: "מותר לראש הממשלה לומר שהתיקים יתפוררו, אבל הוא מקריא דפי מסרים. עליו להסביר איך בדיוק זה אמור לקרות. אלו פרשות חמורות"
אלמוג וגילת
18 בפברואר 2021
11:47

ביקורת חריפה במערכת המשפטית על שיחת נתניהו-מילצ'ן: "השיחה פסולה", כך אמר היום (חמישי) פרקליט המדינה לשעבר משה לדור בתוכניתנו בכאן רשת ב. "גם אם נתניהו ומילצ'ן לא החליפו מילה על העדות או המשפט, צריך להיות נאיבי כדי לא להבין שזה יכול להביא את מילצ'ן לרכך את עדותו או לעגל פינות", אמר והוסיף כי "משמעות שיחה כזאת היא שנתניהו למעשה אומר 'מסרת בזמנו עדות שמביכה אותי, אבל אני ממשיך להיות ראש ממשלה ויש סיכוי שכך אשאר, עם הסמכויות והכוחות, תזכור את זה. ושנית, אני מרענן את הידידות, אל תשכח את זה, כשתעלה לדוכן העדים'. זה לא תורם לחשיפת האמת ממילצ'ן, בלשון המעטה", טען לדור.

האזינו לראיון המלא ב"אלמוג וגילת"

לדור התייחס לאמירות רה"מ כי התיקים תפורים ואמר כי "מותר לראש הממשלה לומר שהתיקים יתפוררו, אבל הוא מקריא דפי מסרים. עליו להסביר איך בדיוק זה אמור לקרות. על פי מה שאני רואה בכתב האישום, אלו פרשות חמורות. מותר לפנות ולקיים מערכות יחסים עם עיתונאים ועורכים, אבל כשאומרים את זה מתעלמים מהמסר העיקרי בכתב האישום שבמקביל, לכאורה, מבצעים עסקת תן וקח - 'תפעל כמו שאני מצפה, אז אני אפעיל את סמכויותיי באופן שיניב לך רווחים של מאות מיליונים".