הצעירה

הצעירה שהוחזרה מסוריה: נשללה מעורבותה עם גורמי טרור, המניע המסתמן - יצר הרפתקנות

גורמי ביטחון שחקרו את הצעירה שללו אפשרות שהצעירה הייתה במגע עם גורמי טרור, וכן טוענים שלא עברה התעללות או עינויים בסוריה. את הסיבה לחצייתה את הגבול תלו במניע הרפתקני
רועי שרון
21 בפברואר 2021
20:05

יומיים לאחר חזרת הצעירה הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה - במערכת הביטחון שללו היום (ראשון) את האפשרות שהצעירה הייתה במגע עם גורמי טרור סביב מעברה את הגבול. לכן הועברה הצעירה לחקירת המשטרה ולא תטופל בזרועות הביטחון. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. 

הצעירה נחקרה בסוריה לאחר שנתפסה, אך לא עברה התעללות או עינויים בזמן שהותה שם. לפי גורמים במערכת הביטחון, המניע של הצעירה לחצות את הגבול היה מניע הרפתקני, ללא מטרה מוגדרת. 

היום פרסם ערוץ אל מנאר של חיזבאללה תמונות של הצעירה שצולמו על ידי אנשי האירגון משטח לבנון וצולמו בחודש אוקטובר. מחשבון הפייסבוק שלה עולה שהיא נהגה לטייל בכל רחבי הארץ, כולל בשטחים ובערים הפלסטיניות.

בפוסט נוסף שפרסמה באותו החודש היא העלתה תמונה מביקור ביריחו - שטח אסור לכניסת ישראלים – וכתבה: "אני לא מכירה בקווים שלכם, לא ירוק, לא כחול ולא סגול. גם הקו האדום לא יעצור אותי". בפוסט אחר היא הגדירה את עצמה כ"נוודה הניצחית" וכתבה "אני תמיד מרגישה בבית במקום הימצאי וזרה גם במקום הולדתי".