נתניהו ורגב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"לא עומדת בלחצים": נתניהו נזף בשרת התחבורה רגב

ראש הממשלה דרש להגביל ל–600 את הנכנסים לארץ, אך רגב ביקשה לחרוג מכך
מיכאל שמש
22 בפברואר 2021
20:57

על רקע הדיונים להגבלת כניסת הישראלים נרשמה מתיחות בתוך הליכוד בין ראש הממשלה נתניהו ושרת התחבורה, מירי רגב, כשראש הממשלה נזף ברגב בנוכחות שרים סביב ההגבלות על נתב״ג ואמר לה" ״את לא עומדת בלחצים״.


נתניהו דרש מרגב בשבוע שעבר להגביל את הנכנסים ארצה ל-600 איש בלבד. רגב התקשרה וביקשה להכניס יותר, כפי שגם סוכם בהתחלה - כניסה עד 2000. נתניהו, שהיה בדיון עם שרים ואנשים נוספים, נזף בה על הדרישה והטיח בה: "אני מבקש להגביל את הנכנסים לארץ ולעמוד ביעד שעליו דובר".

משלכת ראש הממשלה נמסר: "לראש הממשלה יש הערכה ואמון מלא בשרה רגב, הוא מתייעץ איתה תדיר בענייני הקורונה ובייחוד לנוכח העובדה שיש קשיים משפטיים בהכנסת אנשים למלוניות. ראש הממשלה אמר שעד שהדבר יוסדר יש לצמצם את הכניסה לארץ למינימום נכנסים, כדי למנוע כניסה של מוטציות קטלניות".

השרה רגב הכחישה את הדברים ומסרה בתגובה כי ראש הממשלה העביר לידיה את האחריות על ועדת החריגים וכי הם פועלים יחד כדי למנוע כניסת מוטציות לארץ. 

הבוקר דווח בכאן רשת ב כי מתיחות חריפה התפתחה בימים האחרונים בין לשכת ראש הממשלה לבין לשכת שרת התחבורה. בלשכת נתניהו זעמו על  כך שרגב מתנהלת לטענתם בצורה עצמאית בקמפיין ובשבוע שעבר הגדילה לעשות כשירדה מדף המסרים של המפלגה. בלשכת רגב ובלשכת נתניהו הכחישו את הדיווח.

רגב ביקרה בהסתדרות ושם, לצד יו״ר ההסתדרות, אמרה שהגיע הזמן שיהיה פנקס כחול במקום הפנקס האדום המיתולוגי שנתפס כפותח דלתות לחברי המועדון הסגור של מפלגת מפא״י ההיסטורית. בלשכת ראש הממשלה לא אהבו את הדברים האלה בכלל. בכיר בקמפיין אמר שרגב עושה ״נזק גדול״, וכל זה קורה כשברקע היחסים בין נתניהו לרגב בשפל. גורם שבקיא ביחסים בין השניים אומר שראש הממשלה מאוכזב מההתנהלות של רגב לאחרונה, בין היתר גם בנושאים של מינויים פוליטיים.