"איך לא התביישת?" - ההתעללות בגן טולי: עימות בבית המשפט

משפחות הפעוטות שנפגעו בגן ברמלה התעמתו עם המטפלות הנאשמות
דניאל אלעזר
23 בפברואר 2021
09:55

מהומה פרצה הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בלוד בין ההורים שילדיהם עברו התעללות לכאורה במשפחתון של טולי ברמלה לבין ארבע הסייעות הנאשמות - רוחמה סעד, נירית סוויד, אורלי שרגני, חני צאצאשווילי.

הארבע מואשמות בהתעללות ותקיפה ב-26 פעוטות. מכתב האישום עולים יותר מ-200 מקרים שתועדו במצלמות האבטחה, ביניהם האבסה, הטחות ברצפה, זריקת מגבונים על הפעוטות, סטירות, משיכות בידיים ועוד.

הדיון היה אמור לעסוק במענה לכתב האישום אולם במהלכו הגיעו להסכמה הפרקליטות וצוותי ההגנה של הסייעות לדחיית הדיון ל-6.4. מתוך הארבע, הסייעת אורלי שרגני ביקשה אמש לא להתייצב לדיון ובקשתה נשללה אך לא הגיעה בכל זאת לדיון הבוקר. ההורים דורשים מביהמ"ש למצות את הדין עם שרגני על הפרה וביזוי ביהמ"ש.

הדיון התנהל דקות ספורות בלבד אך מאחר שזוהי הפעם הראשונה שפגשו אותן מאז התפוצצות הפרשה ביולי 2020 התלהטו הרוחות בתוך האולם ומחוצה לו בין ההורים לבין הסייעות ובני משפחותיהן.

"הבוקר פגשנו לראשונה את התגלמות הרוע מול העיניים, אחרי 7 חודשים שאנחנו מתמודדים יום יום עם ההשלכות של מה שהן עשו לילדים שלנו", אמרה בת אל כהן שבתה עברה התעללות לכאורה בגן. "7 חודשים שאנחנו לא ישנים, מטופלים עם הילדים שלנו כשהן יושבות בביתן עם בני המשפחה שלהן. אין ספק שכל מה שהחזקנו כל כך הרבה זמן בבטן בא לכדי ביטוי הבוקר בביהמ"ש ואנחנו מאוד מקווים שהתיק יחל להתנהל כמו שצריך ולא דחייה אחר דחייה. אנחנו דורשים מביהמ"ש למצות את הדין עם אורלי שרגני שהוכיחה שהיא מעל החוק ובחרה לא להגיע היום להתמודד עם מה שעשתה וביזתה את ביהמ"ש".