ארכיון
צילום: מוטי קרליץ, פלאש 90

החשד לאונס במלונית: "הצעיר חשוד שחנק והיכה"

נציג המשטרה בדיון בעניין החשוד בן ה-21: "מקרה חמור, נשקפת מסוכנות" • מעצרו הוארך בחמישה ימים • משרד העבודה והרווחה: "מדובר במלונית ייעודית לחולים ממסגרות חוץ ביתיות של הרווחה לבני נוער ולצעירים. הצוות הטיפולי במלונית התערב בזמן אמת ודיווח למשטרה"
הדס גרינברג, ורד פלמן ודניאל אלעזר
25 בפברואר 2021
09:36
עודכן ב 18:24

חשד לאונס נערה במלונית קורונה: צעיר בן 24 נעצר אמש (רביעי) בחשד שאנס נערה בת 13 במלונית קורונה ביפו, שבה שהו השניים. הנערה הוצאה לקבלת טיפול. מעצרו של החשוד הוארך בחמישה ימים והשופט קבע כי "נשקפת ממנו מסוכנות גבוהה".

״מתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר נגד החשוד באשר לעבירות המיוחסות לו", אמר השופט בדיון. "יש מסמכים שיש בהם ללמד על החשד ועוצמתו. העבירה המיוחסת לחשוד מלמדת על מסוכנות גבוהה בשלב הזה של ההליך".

ברשתות החברתיות מופצים סרטונים של החשוד באונס במלונית בתל אביב כשהוא מתבטא באופן מיני בוטה כלפי נשים.

נציג המשטרה אמר בדיון כי "הוא לא מכחיש את יחסי המין עם הקטינה, וטוען שהיו בהסכמה. החשוד התקשר לנערה ואמר לה שהוא בא לחדרה והיא סירבה וביקשה שלא יעשה זאת".

עורכת דינו של החשוד, חגית שערבני, טענה כי ״היא קראה לו לחדר, יש באינסטגרם שלה את ההזמנה״. על כך אמר נציג המשטרה: "היו שני מקרים. החשוד טוען שהיו בהסכמה. מהחקירה עולה כי החשוד היכה וחנק אותה״. 

מדובר במלונית שמאכלסת חולי קורונה מאומתים - חלקם צעירים ששוהים בפנימיות בימי שגרה. החשוד, תושב הדרום, וגם הקטינה, תושבת גוש דן, הם מאומתי קורונה שנמצאים בבידוד באותה מלונית. במשטרה חושדים כי הצעיר נכנס אמש אל חדרה של הנערה במלונית ושם אנס אותה. לאחר הדיווח על המקרה, הגיעו לחדר אנשי מז"פ ואספו ממצאים. 

עמותת כולן המארגנת את "צעדת השרמוטות" בתל אביב פירסמה פוסט אנונימי בפייסבוק בו נכתב: "אנסו את אחותי בת 12 אתמול במלונה קורונה. אני רועדת מזעם. לא רגועה. בא לי לצרוח. איך זה קורה? למה? איך יכול להיות שילדה מחוייבת להיות במלונית קורונה לפי החוק, ואז בזמן שהיא שם כדי להבריא, גבר בא ומצלק לה את הנפש?"

"ואני יושבת בצד, מנסה להרגע, גוללת בטיקטוק. ואז, כמו בסיוט רע, הפרצוף שלו מול העיניים שלי. הוא יושב מול המצלמה ואומר דברים שוביניסטים איומים ואלימים כאילו בהומור. עשרות סרטונים על כמה שהוא שונא פמיניסטיות, ושנשים חייבות להתנהג בצורה כזו או אחרת אחרת הן לא באמת נשים. הבנתם? הוא כבר חודשים מתנהג כמו בריון מטרידן, ולטיקטוק לא אכפת. להורים שלו לא אכפת. לילדים בטיקטוק לא אכפת. להפך הם נהנים מהחרא האלים שיוצא לו מהפה". 

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "מדובר במלונית ייעודית לחולים מאומתים ממסגרות חוץ ביתיות של הרווחה לבני נוער ולצעירים. הצוות הטיפולי במלונית התערב בזמן אמת ודיווח למשטרה מיידית. הנערה מטופלת מקרוב על ידי צוות של הרווחה. מכיוון שהמקרה נמצא בחקירה לא נוכל לפרט מעבר לכך".