למי אכפת

למי אכפת שישראל מעבירה חיסונים לעזה?

500 חיסונים שנמסרו לרצועה עוררו סערה. לצד הקריאות לשים את המלחמה בצד לטובת משבר הומניטרי, היו שרצו לדרוש בתמורה אות חיים מהשבויים והנעדרים שנמצאים בידי חמאס וגם הזהירו – החיסונים לא יועברו לצוותים רפואיים, אלא לראשי ארגון הטרור
הכול פוליטי
27 בפברואר 2021
18:49

500 חיסונים שהועברו לבקשת הרשות הפלסטינית לרצועת עזה עוררו השבוע סערה. לצד הקריאות לשים את המלחמה בצד לטובת משבר הומניטרי, היו שרצו לדרוש בתמורה אות חיים מהשבויים והנעדרים שנמצאים בידי חמאס וגם הזהירו - החיסונים לא יועברו לצוותים רפואיים, אלא לראשי ארגון הטרור. 

"החיסונים הם מחווה הומניטרית", טוען עקיבא נוביק. "ואת המחוות ההומניטריות ניתן למי שעושים לנו מחווה המוניטרית, לא למי שמחזיקים כבר כמה שנים שבויים שלנו בניגוד לכל קוד בין-לאומי אפשרי". נוביק מסביר שלא מדובר כאן בתקדים מרעיש. "לאחרונה העברנו לסוריה חיסונים תמורת פדיון שבויים, ככה זה הולך בדיפלומטיה העולמית לצערי", הוא מסביר. 

אסף ליברמן לא כל כך השתכנע מהטיעון. "בעזה שולט ארגון טרור רצחני, פושע וטרוריסטי", הוא אומר. "מה שאתה מציע זה להיות בדיוק כמו ארגון טרור. לסחור בדם, בגופות ובתרופות". נוביק מתעקש: "אנחנו סוחרים בחיסונים בכל העולם ומשלמים לנו במטבע מדיני קשה, אז רק מול עזה והפלסטינים זה פתאום לא מוסרי". ליברמן ציין שההבדל הוא שאנחנו שולטים על עזה, גם אם הכיבוש נגמר כבר מזמן. "ישראל שולטת בגבולותיה של עזה וכדי שהחיסונים ייכנסו לעזה ישראל צריכה לאפשר את זה".