עבאס
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

מנסור עבאס וגוש אנטי נתניהו: המגעים נחשפים

המסר של עבאס: הדלת שלי פתוחה בפני גוש מתנגדי נתניהו, אל תסגרו אותה. על רקע התחזקות רע"מ בסקרים, גורם המקורב ליו"ר המפלגה לכאן חדשות - "כל מי שנמצא משמאל לנתניהו מנהל מגעים עם עבאס"
מיכאל שמש וערן זינגר
15 במרץ 2021
19:54
עודכן ב 20:59

יושב ראש מפלגת רע"מ מנסור עבאס פועל להעביר מסר לגוש מתנגדי נתניהו כי הוא מוכן לדון איתם ביום שאחרי הבחירות. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. בפנייה מפתיעה לגדעון סער ביקש ממנו עבאס שלא יכלול אותו בגוש נתניהו בקמפיין שלו. "זה מעליב אותי", אמר עבאס, והבהיר שדלתו פתוחה בפני הגוש. הוא קרא לסער לא לסגור את הדלת בפניו. סער מצידו סירב לבקשה וממשיך לחבר בין עבאס לראש הממשלה.

גורם המקורב לעבאס אמר אף כי באחרונה היו מגעים בינו לבין כל נציגי הגוש המתנגד לנתניהו, בניסיון לבדוק לאן מועדות פני מפלגתו. הגורם אמר לכאן חדשות כי "כל מי שנמצא משמאל לנתניהו מנהל מגעים עם מנסור עבאס". עוד ציין הגורם כי גם ברשות הפלסטינית ביקשו להיוועד עם יושב ראש רע"מ ולהבין על מי ימליץ לאחר הבחירות. זאת לצד דיפלומטים זרים בארץ שביקשו להיפגש איתו.

גורמים ביש עתיד מאשרים שבין הצדדים מתקיים קשר, כדי למנוע מצב שבו עבאס יסייע לנתניהו להרכיב קואליציה - גם אם בהימנעות בעת השבעתה. ביש עתיד סירבו להתייחס לפניית כאן חדשות בעניין.

המגעים בין הצדדים מתנהלים על רקע התחזקותה של רע"מ בסקרים בחברה הערבית וההבנה שהמפלגה בראשות מנסור עבאס תשמש לשון המאזניים. כמו גם על רקע קמפיין נתניהו נגד עבאס, גם ביישובים ובמקומות המזוהים עם המפלגה.

8 ימים לבחירות: נתניהו "גינה" את האלימות נגד פעילי סער, בנט עלה למתקפה

שבוע ויום לבחירות, המאבק על קולות מצביעי הימין מתחמם. אחרי שבמפלגתו של סער האשימו את הליכוד בשני מקרים של תקיפת פעילים ומועמד מטעם המפלגה, ראש הממשלה נתניהו הגיב לאירועים וגינה אלימות באופן כללי. גם מול נפתלי בנט נתניהו הגביר היום את הלחץ - והותקף בחזרה.